ראשי מכון היצוא ביקרו בקיבוצי עוטף עזה
ראשי מכון היצוא ביקרו בקיבוצי עוטף עזה כאורחי איגוד התעשייה הקיבוצית. בסיור החלה בחינה של מהלך להקמת מכון ליצוא מתקדם, בשיתוף עם מכללת ספיר, שיעניק הכשרה לסטודנטים בתחומי התעשייה החדשנית, הפצה ושיווק דיגיטלי. הכלים אותם ירכשו יהיו מנוף לצמיחת התעשייה וקידומה בשוק הגלובלי.
  
יו"ר מכון היצוא, אדיב ברוך, המנכ"ל גדי אריאלי וחברי ההנהלה ביקרו במפעלים אורניט בקיבוץ אור הנר וארז מוצרים תרמופלסטיים ושמענו על פעילותם בחו"ל. ראשי מכון היצוא הציגו את כלי הסיוע שיכולים להביא להגדלת היצוא ופריצה לשווקים חדשים.
  
במכללת ספיר היו ראשי מכון היצוא אורחיו של פרופ' עמרי ידלין, נשיא המכללה. ראשי מכון היצוא התרשמו מאד מהמגוון האנושי והדיסציפלינרי של המכללה ומתנופת היזמות והחדשנות שמתרחשת בה. נערך דיון משותף בתוכנית להקמת מכון ליצוא מתקדם ושילובו במערכות הלימוד האקדמיות.
  
סיום הביקור היה בחממת SouthUp, שהוקמה בשותפות עם המכללה ונמצאת מעבר לגדר שלה. נערך מפגש עם ראשי החממה וסטרטאפיסטים הפועלים בה, בסופה הודיע מנכ"ל מכון היצוא, גדי אריאלי, שכל סטרטאפ שפועל במסגרת החממה יהיה זכאי לקבל את שרותי המכון למשך שנה אחת ללא תשלום, מה שיתן דחיפה לשיווק הראשוני בחו"ל.
  
מנכ"ל איגוד התעשייה הקיבוצית, אופיר ליבשטיין, שיזם את הביקור, הודה לראשי מכון היצוא על הסיור החשוב ועל שיתוף הפעולה ארוך השנים שסייע רבות בגידול היצוא של התעשייה הקיבוצית, בעיקר באזורי הפריפריה.
 
 
יו"ר מכון היצוא, אדיב ברוך, אמר שמכון היצוא שמח על ההזדמנות לייצר שיתופי פעולה חדשים ומשמעותיים ולתמוך בחיזוק התעשייה בישובי עוטף עזה במיוחד בתקופה זו על רקע המצב הבטחוני.
  
צילום: נורית גנני.


פייסבוק