ירדן מפתה מפעלי תעשייה לבצע השקעות בעקבה - מציעה מס מופחת של 5% בלבד על הרווחים

גבול עקבה


קבוצה של 34 מנהלים בתעשייה הקיבוצית ביקרה באזור הכלכלה המיוחד של עקבה ונפגשה עם יזמים מקומיים

 
ירדן מפתה תעשיינים ויזמים בישראל לבצע השקעות באזור עקבה באמצעות שורה של הטבות שבמרכזן תשלום מס מופחת בשיעור של 5% על הרווחים ויבוא חומרי גלם פטור ממכס.

 
קבוצה של 34 מנהלים בתעשייה הקיבוצית ביקרה באזור הכלכלה המיוחד של עקבה על מנת להכיר את הנעשה באזור ובכלכלה הירדנית ולבחון שיתופי פעולה והקמת קוי יצור משותפים. הסיור כלל ביקור באזור התעשייה החדיש הממוקם צפונית לעיר עקבה, בשדה התעופה ובנמל הים ומפגש עם היזמים המקומיים. המארחים הציגו במפגש את היתרונות בהשקעה באזור כולל הסכמי סחר עם מדינות שלישיות מהם יהנו המפעלים, עלויות זולות של שירותים וכוח אדם והקלות בתחום המטבע.

 
מנכ"ל איגוד התעשייה הקיבוצית, אודי אורנשטיין, אמר שהביקור הוא צעד ראשון ליצירת שיתוף הפעולה בין המפעלים הקיבוציים והיזמים הירדנים בדרך שתשרת את ותקדם את שני הצדדים. השינויים העולמיים מחייבים את התעשייה לבחון כל העת אפשרויות חדשות. עקבה נמצאת בתנופת פיתוח עצומה ומתפקדת כאזור כלכלי עם חוקי מס ותכנון מיוחדים ויכולה להציע לנו אפשרויות לוגיסטיות מתקדמות ליצוא לחו"ל וכן לייצור משותף. במצב שבו מפעלים רבים נאבקים על קיומם מול מתחרים מחו"ל, צריך לבחון את כל האפשרויות. בעשור האחרון הרחיבו מפעלי התעשייה הקיבוצית את פעילות הייצור בחו"ל והיא הפכה למנוע צמיחה מרכזי של הקיבוצים. היקף היצור של מפעלי הקיבוצים מחוץ לגבולות ישראל מגיע כיום לכ-9 מיליארד שקל בשנה.פייסבוק