איגוד התעשייה הקיבוצית קורא לאשר את מתווה הגז / מתוך "תשתיות", 21/10/2015

איגוד התעשייה הקיבוצית קורא לאשר את מתווה הגז

איגוד התעשייה הקיבוצית קורא לאשר את מתווה הגז

האיגוד שלח מכתבים לשר הכלכלה, אריה דרעי, ולממשלה, לאשר את המתווה מאחר ו"התעשייה משוועת לאנרגיה זולה וזמינה – אי אפשר להמשיך עוד באי הודאות"

איגוד התעשייה הקיבוצית קורא לשר הכלכלה, אריה דרעי, ולממשלה להסיר את המכשולים בפני אישור מתווה הגז ולאפשר את יציאתו לדרך בהקדם. לדברי מנכ"ל האיגוד, אודי אורנשטיין, "מפעלי התעשייה משוועים לאנרגיה זולה, זמינה וודאית. חוסר היכולת המתמשך של הממשלה להוביל את המתווה לאישור מהווה תעודת עניות ליכולותיה הביצועיות של הממשלה. למעלה מארבע שנים מחכה המשק התעשייתי הישראלי לבשורת הגז, להורדת עלויות משמעותית, לפיתוח אפיקי תעשייה חדשים, לודאות אנרגטית וכל מה שהצלחנו להפיק אילו עוד ועוד ויכוחים תקשורתיים וחוסר החלטיות. הממשלה אישרה את המתווה, שר הכלכלה הודיע על תמיכתו במתווה, מה עוד צריך יותר מזה?".

אורנשטיין הוסיף: "מפעלי תעשייה רבים ובכלל זה הקיבוציים, צורכים אנרגיה בכמות המצדיקה מעבר מהיר לשימוש בגז טבעי וממתינים להגעתו. במתווה הנוכחי יחסכו המפעלים יותר ממיליון שקל בשנה על הוצאות אנרגיה, חלקם אף הרבה יותר. ההערכה היא שכלל התעשיה הקיבוצית תחסוך כ-230 מיליון שקל בשנה".

לדברי מנכ"ל איגוד התעשיה הקיבוצית, "מפעלי התעשייה מתמודדים עם תקופה לא פשוטה הן בשווקי היצוא שסובלים מחוסר יציבות והן בשוק המקומי. אישור מתווה הגז וזירוז האספקה למפעלים הן בין הדרכים בהן הממשלה יכולה לסייע להגברת כושר התחרות ולהמרצת השקעות חדשות שיבואו לידי ביטוי בהגברת הפריון ובהאצת הצמיחה. סימן השאלה בפיתוח מאגר ליוויתן, הקושי המוגזם בחיבור המפעלים לגז הטבעי ואי פיתוח תעשייה מבוססת גז טבעי לא יסתיימו עם אישור המתווה, אבל האישור הוא תנאי לכך. ממשלת מצרים השלימה את הכפלת התעלה תוך שנה, אולי אפשר ללמוד ממנה משהו".פייסבוק