תוכנית ביטוח בריאות במודל האמריקאי של איגוד התעשייה הקיבוצית לעובדים במפעלי הקיבוצים/ מתוך MedPortal


תוכנית ביטוח בריאות במודל האמריקאי של איגוד התעשייה הקיבוצית לעובדים במפעלי הקיבוצים

 
הביטוח מספק בדיקות ייחודיות לחולי סרטן, תרופות שלא בסל הבריאות, ניתוחים מצילי חיים בחו"ל ועוד

 
בארצות הברית הביטוח הרפואי הוא במרבית מקומות העבודה חלק מחוזה ההעסקה. בישראל הביטוח הרפואי הוא ממשלתי ולא קשור למקום התעסוקה, אולם הוא אינו כולל מרכיבים והגנות שלעיתים המבוטחים נזקקים להם ואינם כלולים בסל הבריאות הממשלתי ואף לא בביטוחים המשלימים.

 
איגוד התעשייה הקיבוצית פותח במהלך חדש של ביטוח בריאות מאורגן לעובדים בתעשייה הקיבוצית באמצעות המפעלים. התוכנית מגנה מפני שורה של תרחישים: הזדקקות להשתלות איברים בארץ או בחו"ל, תרופות שלא בסל הבריאות, ניתוחים מצילי חיים בחו"ל, בדיקות ייחודיות לחולי סרטן, פיצוי למשפחה במקרה של מוות ממחלה קשה וסיוע במימוש זכויות מול הביטוח הלאומי ומס הכנסה.

 
במפעלי התעשייה הקיבוצית מועסקים 40 אלף עובדים, אליהם יוכלו להצטרף גם בני משפחותיהם שיהנו מתנאים מועדפים. בבניית תוכנית הביטוח הושם דגש על כך שהגדרות מקרי הביטוח תהינה רחבות והכיסוי בסכום הולם, כך שברגע האמת יזכו העובדים להגנה, לרבות התייחסות גם לאירועים של תאונות דרכים ותאונות עבודה. ההצטרפות לא תהיה כרוכה בהצהרת בריאות.

 
כחלק מהביטוח ובהתאם למסורת הקיבוצית נקבע מנגנון מיוחד של ערבות הדדית שבמסגרתו 1.5% מסכומי הפרמיות יופרשו לקרן מיוחדת שתשמש למתן תשלום למבוטחים לפנים משורת הדין. הקרן תאפשר התמודדות עם מקרים יוצאי דופן שראויים לטיפול מיוחד.

 
מנכ"ל איגוד התעשייה הקיבוצית, אודי אורנשטיין, מסר שהביטוח דרך מקום העבודה יעניק לעובדים מטרית הגנה מפני אירועים רפואיים, יוזיל את ההוצאות למי שעושים ביטוחים כאלו באופן פרטי ויוכלו כעת לוותר עליהם ויגביר את ההזדהות והמחויבות של העובד למקום עבודתו. הביטוח הקבוצתי לעובדי המפעלים הוא חלק מהאסטרטגיה של האיגוד להגדיל את סל המוצרים והשירותים, תוך ניצול היתרונות של המספר הרב של העובדים להשגת תנאים מועדפים. בכוונת האיגוד ליזום מהלכים דומים בתחומים אחרים.

 

לקריאת הכתבה באתר - לחצו כאן
פייסבוק