הכנסות מפעלי הקיבוצים מרכש גומלין: 95 מיליון שקל בשנה
 
איגוד התעשייה הקיבוצית מפעיל תוכנית להגברת רכש הגומלין בקיבוצים - פוטנציאל לגידול של עשרות אחוזים בהיקף היצוא

 
חברות זרות שמוכרות לממשלת ישראל מחויבות לבצע רכש גומלין בהיקף של 20%-35% בקרב חברות ישראליות. בין הנהנים מכך מפעלי התעשייה הקיבוצית שמוכרות לאותן חברות בהיקף של כ-95 מיליון שקל בשנה חומרי גלם ומוצרים במגוון תחומים של תחבורה, ביטחון, אנרגיה, מיחשוב, ציוד רפואי ועוד.

 
איגוד התעשייה הקיבוצית החליט על הפעלת תוכנית להגברת רכש הגומלין במטרה להעלות את המכירות בתחום זה ולתרום להגדלת היצוא. לדברי אופיר ליבשטיין, סמנכ"ל לסחר בינלאומי באיגוד, ברכש בישראל מחויבות 200 חברות, שחלקם קונצרנים בינלאומיים בהיקפי מכירות של מיליארדי דולרים. כיום רק 80 מפעלים קיבוציים נמצאים בקבוצה שנהנית מרכש גומלין ואנו מזהים כאן פוטנציאל להכפלת מספר המפעלים והיקף היצוא בתחום זה. לדבריו, כמעט כל יצואן יכול להנות מכך מאחר וקשת הצרכים רחבה מאוד.

 
במסגרת המהלך להגברת רכש הגומלין ארחו ראשי איגוד התעשייה הקיבוצית את מנהלת הרשות לשיתוף פעולה תעשייתי במשרד הכלכלה, זיוה איגר, שמנהלת את תחום רכש הגומלין, הציגו בפניה את פעילות המפעלים ושמעו על צרכי החברות הבינלאומיות. הסיור נערך בלורדן בכפר סאלד המייצר מחליפי חום וחימום לתעשייה ולרכב, "להבות" מלהבות הבשן המייצר ציוד לכיבוי אש ובנטל מרום גולן שמייצר מנועי חשמל בזרם ישר.

 
אופיר ליבשטיין אמר שבכוונת האיגוד לבצע ליווי צמוד של מספר מפעלים עד לחתימה על עסקאות יצוא כולל כל השלבים שבדרך. לדבריו, גם השקעות של החברות הזרות במפעלים ישראלים נחשבות כרכש גומלין וקיבוצים שיצליחו לענין את החברות יוכלו להנות מהגדלת ההשקעות הבינלאומיות בתעשייה הקיבוצית.

 
 

לקישור לכתבה ב-Newa1 - לחצו כאן

 פייסבוק