כתבה ברדיו דרום אשדוד על מיגון המפעלים / היומן, 4/2/2015

רק בחודש שעבר נערך מפגש בין בעלי מפעלים בעוטף עזה לבין נציגי הממשלה כדי לקדם סיוע כספי למיגון המפעלים. עכשיו מתברר שהסיוע יוענק רק למפעלים שעוסקים ביצוא. כתבנו אודי דוד בן דוד עם הפרטים על השאלה למה המדינה לא מסייעת גם במיגון העובדים במפעלים הפועלים בשוק המקומי.
אודי דוד בן דוד : לאחר שנים רבות בהן לא היה מיגון במקומות רבים באיזור, החליטה הממשלה להקצות תקציבים לסיוע למפעלים בעוטף עזה, על מנת שאלו ימוגנו היטב. ההחלטה המבורכת שהגיעה לאחר מדיניות הכניעה של הממשלות האחרונות, שחייבה את התושבים להתמגן יותר ויותר במקום להכות בטרור, אמורה היתה לעזור לכלל המפעלים. אולם מתברר שבעוד משרד האוצר לא מזמן תחת ידיו של יאיר לפיד שהיה חבר בממשלה, מעביר סכומי עתק מדי שנה לרשות הפלסטינית שמנתבת את הכסף לפגיעה באזרחי ישראל, משהוא בחר לחסוך דווקא במיגון, ולא כל המפעלים זוכים לתקציב שאמור לסייע להם להמשיך ולפעול גם בשגרת טפטוף הירי, כפי שכבר כינו זאת בעבר. והיחידים שימוגנו הם מפעלים העוסקים ביצוא, כך לפחות עולה מטענותיהם של בעלי המפעלים בעוטף עזה. מנכ"ל איגוד התעשייה הקיבוצית, אודי אורנשטיין, עימו שוחחנו מוקדם יותר, טוען היום כי המצב הנוכחי יוצר אפליה בלתי סבירה, שהרי ברור לכל שאין שום קשר בין הצורך במיגון העובדים לבין היעד של מוצרי המפעל.
אודי אורנשטיין : המדינה מסייעת לחלק מהמפעלים לבנות אמצעי מיגון או להשתתף בהשקעות שכרוכות באמצעי מיגון לעוטף עזה. זה לא היה עד צוק איתן. ובהחלטה האחרונה של הממשלה ומוסדותיה, דרך הגורמים השונים, הרחיבה את פעילותה בתחום, וזה מבורך ונכון וטוב. אליה וקוץ בה, לא כל המפעלים זוכים לקבל סיוע, ואנחנו מלינים על כך ומבקשים מהממשלה שתמצא דרך לסייע להם בהשקעות במיגון ירי.
אודי דוד בן דוד : עוד טוענים בעלי המפעלים כי מעבר להגנה על חיי אדם, המיגון עוזר גם לרוגע הנפשי של העובדים ובני משפחותיהם.
            

 

להורדת הקובץ יש ללחוץ כאן (להורדה יש ללחוץ קליק ימני ולבחור Save Target As)פייסבוק