התעשיינים מצטרפים לחקלאים ומבקשים פיצוי על הפסדים מירידת ערך הרובל / ראיון בתוכנית צבע הכסף, רשת ב', 4/2/2015

ענת דוידוב : התעשיינים מצטרפים לחקלאים ודורשים מהממשלה פיצוי על הנזקים שנגרמו לייצוא מירידת ערך הרובל הרוסי. בד בבד דורשים באיגוד התעשייה הקיבוצית שהממשלה תמגן את כל העובדים במפעלי התעשייה בעוטף עזה, לא רק את המפעלים המייצאים. דן ביילסקי כתבנו לענייני תעשייה מדווח.
דן ביילסקי : בעקבות מבצע צוק איתן החליטה הממשלה להקצות תקציבים לסיוע במיגון מפעלים בעוטף עזה. הביצוע הוטל על מינהלת ההשקעות, ומתברר כי על פי החוק המינהלת מוגבלת לטפל רק במפעלים מוכרים העוסקים ביצוא. כך שמפעלים המשווקים את תוצרתם בשוק המקומי נותרו בלי סיוע למיגון העובדים. מנכ"ל איגוד התעשייה הקיבוצית, אודי אורנשטיין, אומר כי מדובר באפליה בלתי סבירה.
אודי אורנשטיין : תראה, אני בטוח שהמחוקק לא התכוון לסייע באמצעי מיגון רק לגופים שמייצאים, רק למפעלים שמייצאים, אלא שפשוט זאת הפרקטיקה הנוחה והפשוטה. המדינה חייבת למצוא את הדרך לסייע גם למפעלים שנמצאים בשכנות לאותם... למפעלים האחרים, ולמצוא דרך לסייע להם בבניית המיגון.
דן ביילסקי : ומתברר שלא קל גם לחקלאים היצואנים. יו"ר מכון היצוא, רמזי גבאי, קורא לראש הממשלה, המשמש גם שר אוצר, לסייע לחקלאים היצואנים שנפגעו מהפיחות הדרמטי בשער הרובל הרוסי, פיחות שייצר מאוד את מוצרי החקלאות הישראלים בשוק הרוסי, וגרם לפגיעה קשה בביקושים לתוצרת הישראלית. לדבריו גם היחלשות האירו פוגעת בחקלאים, בכדאיות היצוא החקלאי לגוש האירו. גבאי מבקש מנתניהו להקים קרן סיוע ליצואנים החקלאים לרוסיה ולגוש האירו באמצעות הלוואות לטווח ארוך בערבות מדינה.
 

 

להורדת הקובץ יש ללחוץ כאן (להורדה יש ללחוץ קליק ימני ולבחור Save Target As)       פייסבוק