קיבוץ סעד מקים מפעל לעיבוד מוצרי גזר בסיוע מרכז השקעות / ראיון ברשת ב', 13/1/2015

אריה גולן : קיבוץ סעד שבעוטף עזה מקים מפעל עיבוד מוצרי גזר בהשקעה של שלושים מיליון שקל. מנהלת מרכז ההשקעות במשרד הכלכלה קיבלה החלטה פורצת דרך להכיר בחלק התעשייתי של ההשקעה כפי שמדווח כתבנו בדרום ניסים קינן.

 
ניסים קינן : קיבוץ סעד בנגב המערבי מקים מפעל לעיבוד מוצרי גזר בהשקעה של שלושים מיליון שקל. המפעל שעתיד לקום כבר במהלך השנה הנוכחית יאפשר כניסה של הקיבוץ לתחומי ייצור ושיווק חדשים בתחום מוצרי הגזר לשוק המקומי ולייצוא כפי שאומר אופיר ליפשטיין יושב ראש איגוד התעשייה הקיבוצית.

 
אופיר ליפשטיין : מדברים על מפעל שמייצר חומרים מגזר וגזר ,האזור שלנו של עוטף עזה זה אסם התבואה של מדינת ישראל. פה מגדלים את רוב הגזר בישראל ופה גם רוצים להקים את המפעל התעשייתי. החידוש בהקמה של המפעל זה שמרכז השקעות ומשרד הכלכלה הכיר בחלק התעשייתי של המפעל הזה שזה חידוש משמעותי והוא מכיר בהשקעה ומשתתף במימון וזה אני חושב ההישג המיוחד ופריצת הדרך. יהיה במפעל גם ממדים וכל מה שקשור לזה בשביל לשמור על ביטחון העובדים כמובן.

 
ניסים קינן : לדבריו, מפעלי התעשייה החקלאית הם חלק חשוב מהתעשייה הקיבוצית ומהווים תעשייה לכל דבר. הביקוש הצרכני למוצרים חקלאיים מעובדים הולך וגובר בכל העולם כחלק מהמעבר לתזונה בריאה ולכן טוב עשה מנהל מרכז ההשקעות שפעל להכיר בהשקעה הזו.

 

לשמיעת הראיון - לחצו על הלינקפייסבוק