מינהלת ההשקעות במשרד הכלכלה תסייע לראשונה במיגון עובדים במפעלים בעוטף עזה / מאת קרן מרדכי, מתוך אתר funder ב-30/12/2014

 

30/12/2014     קרן מרדכי  

מינהלת ההשקעות במשרד הכלכלה תסייע בהשקעות להקמת מיגון לעובדים במפעלי התעשייה בעוטף עזה. זאת בנוסף להגדלת השתתפות המדינה בהשקעה המפעלים בבניית מבני תעשייה, הארכת התקופה שבה יכול מפעל לעמוד ביעדים בשנה והקלות נוספות.

 

מנכ"ל איגוד התעשייה הקיבוצית, אודי אורנשטיין, מסר שהמפעלים בעוטף עזה יחד עם האיגוד פועלים למתן סיוע למיגון העובדים כבר שנים רבות עוד לפני מבצע עופרת יצוקה. באזור מוגנו לאורך השנים בתי מגורים ומוסדות חינוך אולם עובדי המפעלים נותרו ללא הגנה בשעות עבודתם. כעת יתאפשר למפעלים לבצע את ההשקעות הדרושות כדי להבטיח את יכולת העבודה הרציפה גם במקרה של ירי ולחזק את יכולת התפקוד של העורף.

 

אופיר ליבשטיין מקיבוץ כפר עזה, שמרכז את הטיפול בקיבוצי עוטף עזה באיגוד התעשייה הקיבוצית, מסר שעל פי ההערכה ישקיעו המפעלים בעוטף עזה סכום של 18 מיליון שקל במיגון המפעלים, שחלקו יוכר כעת על ידי המדינה.

 

תוכניות ההשקעה החדשות במיגון ובפיתוח המפעלים הוצגו בכנס מיוחד שערך איגוד התעשייה הקיבוצית באיבים בשער הנגב  בהשתתפות כחמישים מנהלי מפעלים מעוטף עזה, ראשי המועצות האזוריות אלון שוסטר וחיים ילין ראש מינהלת מרכז ההשקעות, נחום איצקוביץ', ומנהל מחוז הדרום במשרד הכלכלה, בנימין סימן טוב. לכנס הגיע באופן יוצא דופן צוות רחב של אנשי מינהלת ההשקעות בכל הדרגים. הם ישבו באופן פרטני עם כל אחד ממנהלי המפעלים, בחנו את הצרכים והבקשות והציגו את מסלולי הסיוע.

 

בכנס השתתף יו"ר איגוד התעשייה הקיבוצית, יונתן בשיא, שהודה לראשי מינהלת ההשקעות על המפגש החריג שמעיד על מחויבות רבה לסיוע למפעלים. בתקופת מלחמה רבים באים לבקר ומבטיחים הבטחות אך בשוך הקרבות כולם חוזרים לשיגרה ולבירוקרטיה המייגעת. זהו מהלך נדיר שבו משרד ממשלתי שלם מגיע לשטח דוקא בתקופה של רגיעה יחסית כשיש גם יכולת לבצע מהלכים והשקעות. הקשר הישיר עם המפעלים מאפשר להם לוותר על ההזדקקות לגורמי תיווך שעלותם גבוהה וכך כל הכסף הממשלתי מגיע ליעדו. 

 

לקריאת הכתבה באתר עצמו - לחצו כאן

 

אודי אורנשטיין
אודי אורנשטיין


פייסבוק