מנהל מרכז ההשקעות בביקור בתעשייה הקיבוצית בצפון: גורמי התיווך מיותרים - עבדו מולנו ישירות / מאת קרן מרדכי, מתוך האתר הכלכלי "פאונדר"
מנכ"ל איגוד התעשייה הקיבוצית: יש לנו דלתות פתוחות במשרדי הממשלה - אין סיבה שמפעל ישלם מכספו היקר לאנשים חיצוניים כדי לקדם את ענייניו.
 
 
אין צורך להיעזר במתווכים לצורך הגשת בקשות למרכז ההשקעות, עבדו מולנו ישירות, כך אמר מנהל מרכז ההשקעות, נחום איצקוביץ', לראשי התעשייה הקיבוצית בביקור שערך במפעלים אופטיקה שמיר ושלא"ג שמיר בגליל העליון.
 
איצקוביץ' מסר שמאז כניסתו לתפקיד הוא השקיע מאמץ רב בהאצת תהליכי הבדיקה והמענה לבקשות ויצירת שקיפות מול התעשייה ולכן השימוש ב'מעאכרים' מיותר. בסופו של דבר הם לוקחים לעצמם קופון מתוך המענק שמגיע לתעשייה ונחוץ לה לצורך ההשקעות.
 
מנהל מרכז ההשקעות ציין שהבקשות למענקים עולות על התקציב ולכן אין מנוס מדחיית חלק מהבקשות, אך יש לעשות את התהליך בצורה מהירה ככל האפשר ובקריטריונים ברורים לכולם.
 
ראשי איגוד התעשייה הקיבוצית ומנהלי המפעלים הציגו בפני נחום איצקוביץ' את הפעילות, האתגרים ותוכניות הפיתוח לשנים הקרובות.
 
מנכ"ל איגוד התעשייה הקיבוצית, אודי אורנשטיין, אמר שהאיגוד מתכוון להגדיר את אחד מיעדיו בצמצום הסיוע בגורמים מתווכים בין מפעלי הקיבוצים ומשרדי הממשלה מה שיכול לחסוך מיליונים למפעלים. יש לנו דלתות פתוחות ביחידות משרד הכלכלה כמו גם בכל משרדי הממשלה והגופים האחרים ואין סיבה שמפעל או קיבוץ ישלמו מכספם היקר לאנשים חיצוניים כדי לקדם את ענייניהם.
  

לקריאת הכתבה באתר - לחצו כאןפייסבוק