המועצה האזורית גלבוע מצטרפת ל"חגיגת" העלאות הארנונה - מבקשת להעלות הארנונה לתעשייה בשיעור של עד 280%
  


המועצה האזורית גלבוע פנתה לשרי האוצר והפנים בבקשה לאשר ייקור חריג בארנונה לתעשייה בשיעור של עד 280% החל מהשנה הקרובה וזאת באמצעות הגדלת התשלום למ"ר ושינויי סיווג.

 
אם תאושר העלאת הארנונה היא תפגע קשות בשורה של מפעלים בשטח המועצה ובהם פלבם וריקור בקיבוץ עין חרוד איחוד, בקרה גבע, פולירם רם און, פלגל חפציבה וכן בשותפויות חקלאיות.

 
מנכ"ל איגוד התעשייה הקיבוצית, אודי אורנשטיין, קרא לשרי האוצר והפנים שלא לאשר את הבקשה החריגה של הגלבוע כמו גם של מועצות אזוריות אחרות. המועצות האזוריות אמנם נמצאות במצוקה בשל החלטות הממשלה בתחום המוניציפאלי, אולם העלאת הארנונה הינה משקולת נוספת על גבם הכפוף ממילא של התעשיינים באזור. התעשייה בפריפריה מתמודדת עם עלויות הולכות ומאמירות - יוקר המחייה אינו מושג רלוונטי רק לאזרחים, אלא גם למגזר היצרני.

 
לדברי מנכ"ל האיגוד, בעשור האחרון הואץ תהליך מדאיג מאוד של מפעלים המעדיפים לפתח ולהשקיע בפעילותם, דווקא בחו"ל ופחות בארץ. אותם מפעלים רואים מצד אחד מדינות וחבלי ארץ בחו"ל המעניקים תמריצים נדיבים ומאידך את הרשויות בישראל כולל המועצות האזוריות והמקומיות שמכבידות על המגזר היצרני כמעט בכל דרך אפשרית. ככה לא בונים מקורות פרנסה שהם מקור לגאווה ליישוב ולאזור.

 
לפני מספר חודשים הגישה המועצה האזורית חוף השרון בקשה להעלאת ארנונה חריגה לתעשייה אולם חזרה בה לאחר שבחנה את ההשלכות הכלכליות שיהיו לכך על המפעלים. מנכ"ל איגוד התעשייה הקיבוצית קרא למועצות האזוריות ולעומדים בראשם לפעול בדרך דומה ולמצוא דרכי מימון או התייעלות אחרות.

 פייסבוק