הכשרת מנהלים צעירים: בקיבוצי הצפון מסמנים את דור המנהלים הבא / מתוך "חדשות עמק בית שאן"

 
איגוד התעשייה הקיבוצית פותח קורס להכשרת
31 חברי וחברות קיבוץ צעירים מהצפון לתפקידי ניהול.
הכשרת הצעירים תפחית את הצורך ב"יבוא" של מנהלים חיצוניים.

 
איגוד התעשייה הקיבוצית פותח ביוזמה לשילוב דור חדש של מנהלים בהנהלות המפעלים והקיבוצים בצפון הארץ. הכשרת הצעירים תפחית את הצורך בעתיד ב"יבוא" של מנהלים חיצוניים.

 
בסוף החודש תפתח בחברה לפיתוח הגליל תכנית שתכשיר 31 חברים וחברות מקיבוצי הצפון לתפקידי ניהול. התוכנית משלבת למידה של עקרונות הניהול יחד עם מפגשים עם גורמי כלכלה ומנהלים בכירים מהאזור. משתתפי התכנית, רובם בשנות העשרים לחייהם, נבחרו על ידי הקיבוצים והמפעלים כמתאימים לעתודה ניהולית.

 
במסגרת התוכנית ילמדו צעירי הקיבוצים ויערכו תרגולים במכלול הכישורים הדרושים לתפקיד המנכ"ל: סגנונות ניהול, הצלחה במו"מ, בניית מוטיבציה לצוות העובדים ולהנהלה והאצלת סמכויות, יחסי ודיני עבודה, ניהול קונפליקטים, הכנת תכניות אסטרטגיות ומימושן, תכנון תקציב עסקי ועוד. כן ילמדו המשתתפים על המאפיינים המיוחדים והפעילויות של החברה לפיתוח הגליל והתעשייה והחקלאות הקיבוצית.

 
לדברי חגית רז, מנהלת מחלקת ההדרכה באיגוד התעשייה הקיבוצית, ההשקעה בדור הצעיר היא החשובה ביותר מבחינת טובת הקיבוץ והמפעלים. קיבוצים רבים שוכרים כיום מנהלים חיצונים לתפקידים שונים. מנהל חיצוני, מוכשר וטוב ככל שיהיה, אינו שקול לחבר שצמח בקיבוץ, חי בו ומכיר היטב את הקהילה והענפים מבפנים. הצמחת מנהיגים מתוך הקיבוץ תורמת למוטיבציה של הטובים להישאר בקיבוץ כיוון שהם רואים את כיוון התפתחות העתידי שלהם בקיבוץ או בתאגידים הקיבוציים והם לא צריכים לחפש את פיתוח הקריירה שלהם במקומות חיצוניים.

 
הקורס יועבר באמצעות מנחים ממכון גישות.
עדכונים על הקורסים באתר איגוד התעשייה הקיבוצית: www.kia.co.il

 

 

 

 

 

לקישור למאמר  - לחצו כאן


 פייסבוק