חקלאי הנגב החמיצו את היצוא לחג הפסחא בשל השבתת נמל אשדוד

נוקי נויפלד, מנהל השיווק של מפעלי חבל מעון


325 מכולות של ירקות בהיקף כספי של 5.2 מיליון אירו לא יצאו במועד לרשתות ומפיצים שהמתינו להם באירופה

 
השביתה בנמל אשדוד הסתיימה, אך חקלאי הנגב ממשיכים להתמודד עם הנזקים שהיא גרמה. ההשבתה גרמה לכך ש-325 מכולות של ירקות מקיבוצי חבל מעון בנגב המערבי בהיקף כספי של 5.2 מיליון אירו לא יצאו לאירופה במועד והחמיצו בשל כך את המכירות לקראת חג הפסחא.

 
נוקי נויפלד, מנהל השיווק של מפעלי חבל מעון, יצואני ירקות השורש הגדולים בישראל, אמר שההשבתה יצרה כאוס גדול בתקופה מאוד חשובה ליצוא החקלאי כשהביקוש באירופה עולה לקראת חג הפסחא. מספר אוניות עזבו את נמל אשדוד במהלך ההשבתה בטרם הועמסו וכבר לא יחזרו. בחלק מהמקרים שינענו על חשבוננו את התוצרת לנמל חיפה מתוך תקווה שהיא תטופל שם ולאחר שהתברר שבחיפה לא עומדים בעומס המשאיות חזרו על עקבותיהן בעלויות כספיות כבדות. חג הפסח יקשה עלינו לצמצם את הפיגור שנוצר ולעמוד בהזמנות של לקוחותינו.

דרור תנורי, מנכ"ל מפעלי חבל מעון

 
מנכ"ל מפעלי חבל מעון, דרור תנורי, קרא לכל הצדדים לגלות יתר אחריות בשמירה על העבודה המסודרת בנמלי הים. החקלאים בעוטף עזה השקיעו עמל רב בגידול תפוחי האדמה הגזר והצנונית, לעיתים תוך סיכון בטחוני והתמודדות עם פגעי טבע. לאחר שהם השלימו את עבודתם הם צריכים כעת לשאת בנזקים כספיים בשל מחלוקת שאינה נוגעת להם. רק בזכות פעילות חרום של משרד אייבי טרנס שאנו קשורים איתו נמנע נזק גדול בהרבה לירקות. השבתות כאלו גורמות נזק לאמינות של מדינת ישראל כיצואנית חקלאית איכותית תוך פגיעה קשה ביותר בכושר התחרות של המגדל הישראלי.

 פייסבוק