המועצה האזורית חוף השרון מבקשת להעלות את הארנונה לתעשייה בשיעור חריג של עד 167% (!)

מנכ"ל איגוד התעשייה הקיבוצית, אודי אורנשטיין: אנו מצפים

משרי האוצר והפנים להגן על התעשייה ולבלום את ההעלאות הארנונה

 

המועצה האזורית חוף השרון מבקשת להעלות את הארנונה למפעלים בתחום המועצה בשיעור חריג וזאת לאחר שהארנונה כבר עלתה בשיעור מצטבר של קרוב ל-30% בשנתיים האחרונות.

 

המועצה לא הסתפקה בהעלאות הקודמות וביקשה את אישור שר הפנים, גדעון סער ושר האוצר, יאיר לפיד, להעלות את הארנונה למבני תעשייה ב-58%, לתעשיות בתחומי הבטון, כימיקלים ואנרגיה ב-167% ולקרקע תפוסה ב-117%. אם תאושר ההצעה יגיע הייקור המצטבר בתחום הבטון והאנרגיה ל-243% במשך שלוש שנים.

 

מנכ"ל איגוד התעשייה הקיבוצית, אודי אורנשטיין, אמר שמדיניות ארצית ואזורית ששמה רגליים ומקשה על העסקים לפעול סופה שתפגע בציבור כולו. אין כל היגיון לא כלכלי ולא חברתי להטיל על המפעלים הוצאות אדירות של ארנונה וזאת בשעה שהם מתמודדים עם עלויות יצור הולכות וגדלות והכנסות פוחתות מהיצוא בשל שערי החליפין. המפעלים, אשר מספקים תעסוקה לתושבי האזור, לא צריכים לשמש כפרה חולבת להוצאות המועצה. הארנונה כבר היום גבוהה מאוד ואין שום סיבה לייקר אותה אף לא באחוז אחד.

 

נשיא התאחדות התעשיינים, צביקה אורן, פנה במכתב דחוף לשרי האוצר והפנים בבקשה שלא יאשרו את הבקשה שהונחה על שולחנם. לדבריו מצבה של המועצה האזורית חוף השרון איתן וכבר היום המגזר העסקי מממן 65% מהכנסות המועצה וכמעט שאינו נהנה משירותיה. חלק גדול מהמפעלים בתחום המועצה הם עתירי שטח וייקור הארנונה יגדיל הוצאותיהם באופן בלתי נסבל.

 

פרסום באתר תשתיות על הארנונה

 

ידיעה בקול ישראל על הארנונה בחוף השרון

 

פרסום בגלובס על הארנונה בחוף השרון

 

 פייסבוק