התוכנית לחיזוק מפעלים קטנים ובינוניים, ועדכונים חשובים נוספים

לחברים ולמשקיפי הוועדה למפעלים קטנים ובינוניים

 

בוקר טוב שלום לכולכם!

 

להלן כמה עדכונים עיקריים מפעילותנו בשבוע האחרון :

 

· תוכנית "עידוד התחרות מבית" - הכנו תוכנית מפורטת לחיזוק מפעלים קטנים ובינוניים, כאמצעי להגברת התחרותיות בשווקים והפחתת יוקר המחיה. התוכנית מבוססת, בין היתר, על רעיונות והצעות שקיבלנו מחברי הועדה. ליאור לוי הציג את התוכנית בפגישה בתחילת השבוע עם ינון אלרועי, משנה למנכ"ל משרד הכלכלה, אשר מוביל במשרד עבודה בנושא הזה. מטרתנו כמובן לקדם את אימוץ התוכנית ותקצובה ע"י הממשלה. מצ"ב התוכנית.

 

· קרן לסיוע למפעלים במצוקה – השתתפנו, יחד עם מנכ"ל ההתאחדות, בישיבה אצל החשבת הכללית במשרד האוצר, לקדם את היוזמה להקמת קרן סיוע למפעלים במצוקה. מטרת הדיון היתה לפתור כמה מחלוקות המעכבות את הפעלת הקרן. הושגו כמה סיכומים ואנו נמשיך ללוות את התהליך. לפירוט לגבי המתווה המתגבש של הקרן – ניתן לפנות במייל חוזר.

 

· קיצור ימי אשראי בעסקאות עם גופים ציבוריים – נפגשנו אתמול עם הצוות ממשרד החשב הכללי, שעוסק בבחינת קיצור ימי אשראי עם גופים ציבוריים. הצגנו את קשיי התעשייה הקטנה והבינונית הנגרמים ממשך ימי האשראי בעסקאות עם משרדי ממשלה, רשויות מקומיות וכו', וכן פתרונות שאנו מציעים לאמץ. הצוות עומד להגיש את מסקנותיו בקרוב. הצטרף אלינו לפגישה עובד פניגזון, מנכ"ל מפעל IM שגב.

 

· כמה מחברי הועדה השתתפו בישיבת הועדה להגבלים עסקיים של ההתאחדות, המנוהלת באגף הרגולציה, בה נדונו נושאים בעלי חשיבות לחברות קטנות ובינוניות, בין היתר : הסדרי הטבה לרכישה משותפת של תשומות , למשל לגז טבעי או דלק. וכן עדכון סכום המינימום להגשת הודעת מיזוג כדי להקל על עסקים קטנים ובינוניים. צוות מהועדה יטפל בנושא זה. למידע נוסף, ניתן לפנות לדנה אלמן וישקין : danae@industry.org.il

 

· ערכנו אתמול מפגש למפעלים קטנים ובינוניים בנושא מינוף עסקי באמצעות עסקאות בארטר. למידע נוסף על השימוש בבארטר, ניתן לפנות לדנה אלמן וישקין : danae@industry.org.il

 

 

מזכירים לכם אירועים וישיבות שיתקיימו בחודש ינואר -

 

· ב-21 בינואר הארגונים הכלכליים יקיימו את יום המגזר העסקי בכנסת. במסגרת האירועים, בועדת הכספים תיערך ישיבה בנושא חיזוק עסקים קטנים ובינוניים. צוות האגף ישתתף בישיבה. אתם מוזמנים להגיע להירשם ולהגיע לדיונים בכנסת. לרישום ולפרטים נוספים, ניתן לפנות אל סילבי רייפר: silvana@industry.org.il

 

· הישיבה הקרובה של הועדה למפעלים קטנים ובינוניים תתקיים בהתאחדות ב-29.1, בהשתתפות אבנר שדמי, ראש תחום תעשייה מסורתית בלשכת המדען הראשי במשרד הכלכלה. הנושא העיקרי שיידון בה הוא דרכים להגדלת המו"פ והחדשנות במפעלים קטנים ובינוניים מהתעשייה המסורתית. להזמנה עם סדר היום המלא ורישום לישיבה, נא ללחוץ כאן.

 

· יום כחול לבן בכנסת אשר יתקיים ביום שלישי י"א באדר א' תשע"ד 11.2.2014 ומטרתו להעלות על סדר היום הציבורי את החשיבות בחיזוק הרכישות מתוצרת הארץ. האירוע משותף להתאחדות התעשיינים בישראל, משרד הכלכלה, ההסתדרות החדשה ויו"ר שדולה כחול לבן בכנסת.

סדר היום יכלול : אירוע מרכזי בהשתתפות נשיא המדינה, יו"ר הכנסת, שר הכלכלה, שר החינוך, נשיא התאחדות התעשיינים וכן דיונים ציבוריים בוועדות ובמליאת הכנסת בנושא כחול לבן ותערוכה של תוצרי פעילות כחול לבן במערכת החינוך. נא שריינו מועד זה גם ביומנכם. הזמנה תשלח בהקדם.

 

שבת שלום וסוף שבוע נעים!

 

בברכה,

 

ליאור לוי אורן הרמבם

 

וצוות האגף

 

לפתיחת החוברת "תחרות מבית - חיזוק מפעלים קטנים ובינוניים למען הגדלת התחרות בשווקים(24 עמודים) - לחצו כאן

 

 פייסבוק