איש השיווק הבינלאומי והכלכלן מאיר שימקו מונה למנהל מרחב דרום של התאחדות התעשיינים

מאיר שימקו

 
מינוי חדש בהתאחדות התעשיינים:
איש השיווק הבינלאומי והכלכלן מאיר שימקו מונה למנהל מרחב דרום של התאחדות התעשיינים


איש השיווק הבינלאומי והכלכלן מאיר שימקו (50), מונה למנהל מרחב דרום של התאחדות התעשיינים. במסגרת זו, הוא יהיה אחראי על הפיתוח הכלכלי והתעשייתי של מפעלי הדרום ומתן סיוע ותמיכה שוטפת לתעשייה הדרומית. שימקו מחליף בתפקיד את ארנון קשנסקי, שעזב לאחר כהונה ארוכת שנים כמנהל המרחב.

 
שימקו הוא תושב הדרום שנים רבות ובעל ניסיון עבודה של כ- 25 שנים בתעשייה הישראלית, עם ניסיון רחב בעבודה במפעלי הדרום בפרט. הוא החל את הקריירה בתעשייה הדרומית ככלכלן בחברת "רותם דשנים" (כיום רותם אמפרט נגב מקבוצת כי"ל) ובהמשך מונה למנהל אגף הכלכלה באגף השיווק של החברה. ברותם אמפרט נגב המשיך והתקדם לתפקיד עוזר של עקיבא מוזס (מנכ"ל ויו"ר רותם אמפרט נגב וחברות רבות נוספות שהיו אז תחת רותם) ומשם למנהל שיווק בינלאומי בחטיבה החדשה ברותם של הדשנים המיוחדים המסיסים במים. לאחר מכן כיהן כסמנכ"ל פיתוח עסקים ושיווק בחברת "אגרו גרין" (מקבוצת מנרב). משם עבר לתפקיד עוזר לסמנכ"ל פיתוח עסקים בינלאומי בחברת "מכתשים אגן". בשנים האחרונות שימקו התמחה בתחום טכנולוגיות המים וכיהן כמנהל "אסיה פסיפיק" בחברת תה"ל (מקבוצת קרדן) שעוסקת בפיתוח, תכנון והקמה של פרוייקטי מים לרבות פרויקטי טיפול בשפכים. לאחר מכן עבר לתפקיד סמנכ"ל חברות בנות וסמנכ"ל שיווק בינלאומי בחברת "איי.די.אי" (הנדסת התפלה מקבוצת כי"ל ודלק), שמתמחה בפיתוח, תכנון, הקמה ותפעול של פרוייקטי התפלה מתקדמים בכל העולם למעלה מארבים שנים.

 
שימקו הנו בעל תואר ראשון בכלכלה חקלאית ומינהל של הפקולטה לחקלאות ברחובות של אוניברסיטת ירושלים. הוא סיים את לימודיו בהצטיינות. הוא מתגורר עם משפחתו בשבע השנים האחרונות בהרחבה של קיבוץ בית קמה שבדרום. נשוי ואב ל-5 ילדים.

 
מאיר שימקו מסר לכבוד כניסתו לתפקיד כי "אני שמח שנפלה בחלקי הזכות לפעול במסגרת בה אני מאמין ביכולתי לתרום. סניף מרחב דרום בהתאחדות התעשיינים נועד למלא תפקיד פעיל בפיתוח הכלכלי והתעשייתי של מרחב הדרום ואדאג לכך שהוא ימשיך להוות בית חם לתעשיינים לכל עניין וצורך. הסניף פועל להנגשת השירותים הרבים והמגוונים של התאחדות התעשיינים למפעלי הדרום ומבקש לתמוך ולסייע לתעשיינים ברמת המיקרו והמאקרו, בטווח הקצר והארוך, בהתאם לצרכים המשתנים של כל תעשיין ותעשיין. אני מבקש להדגיש שאנוכי וביחד איתי כל עובדי התאחדות התעשיינים, עומדים לרשות התעשיינים בדרום בכל עת ובכל שעה".

 פייסבוק