עדכונים חשובים מפעילות האגף לתעשייה קטנה ובינונית בהתאחדות התעשיינים
לחברי ומשקיפי הועדה למפעלים קטנים ובינוניים

 
שלום לכולכם,

 
להלן עדכונים מפעילותנו מהימים האחרונים:

 
• חוק המזון:
*        גיבשנו הצעה לתוכנית לחיזוק מפעלים קטנים ובינוניים בענף המזון, על מנת לשלב אותה בעמדת איגוד המזון של ההתאחדות לועדה המשותפת בכנסת לוועדת הכספים וועדת הכלכלה.
*        ליאור לוי, יו"ר האגף, השתתף בדיון בכנסת בנושא חוק המזון וביטא את עמדת ההתאחדות מנקודת מבטם של מפעלי המזון הקטנים.

 
הגבלים עסקיים:
*        ההתאחדות מגבשת תגובה ליוזמת הממונה על ההגבלים העסקיים לפקח על איגודים עסקיים במטרה למנוע פגיעה בתחרות. ההתאחדות מוגדרת כאיגוד מסוג זה ולכן פעילותה בכלל, ופעילות האגף בפרט, יושפעו מהיוזמה הזו. נודה על התייחסותכם לקראת גיבוש עמדת ההתאחדות בנושא זה לעניין מפעלים קטנים ובינוניים. מצ"ב מצגת המסבירה את היוזמה.

 
אירועים שקיימנו השבוע:
• ביום שני, 16.12, ערכנו יום עיון בחיפה בנושא מקורות מימון, בשיתוף מרחב צפון של ההתאחדות, במהלכו הצגנו בפני המשתתפים מגוון מקורות מימון למפעלים קטנים ובינוניים. בתום המפגש התקיימו פגישות אישיות לייעוץ פיננסי לתעשיינים.

 
• ביום רביעי, 18.12, ערכנו מפגש לתעשיינים מהמגזר הערבי, בשיתוף מרחב צפון של ההתאחדות, בנצרת. הצגנו בפני המשתתפים את מקורות המימון וכלי הסיוע הממשלתיים העומדים לרשותם.

 
למצגות משני אירועים אלה, ניתן לפנות אל דנה אלמן וישקין, danae@industry.org.il

 
• ביום שלישי, פתחה המכללה לניהול בתעשייה את הקורס לניהול במפעלי תעשייה, שתכניו נבנו בשיתוף איתנו. קהל היעד הוא מנהלים במפעלים קטנים ובינוניים.
אירועים וישיבות בחודש ינואר: - הקדימו להירשם!

 
• אנו עורכים מפגש למפעלים קטנים ובינוניים בנושא קידום ייצוא באמצעות עסקאות בארטר, בתאריך 8.1.2014, להזמנה והרשמה, נא ללחוץ כאן

 
• הישיבה הבאה של צוות המשנה בנושא רגולציה של הועדה למפעלים קטנים ובינוניים: תיערך ביום 23.1.2014 בשעה 15:00, הצוות ידון בצמצום נטל הרגולציה על מפעלים קטנים ובינוניים בנושא איכות הסביבה עם מנהלים מהסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה. הזמנה מפורטת תישלח אליכם בהמשך.

 
• הנכם מוזמנים להגיע לישיבת הועדה להגבלים עסקיים של ההתאחדות, שתתקיים ביום ראשון 5.1.2014 - בישיבה יידונו נושאים בעלי חשיבות רבה לחברות יצרניות קטנות ובינוניות:
*        בקשות לאישור הרשות לרכש משותף למפעלים קטנים ובינוניים באמצעות ההתאחדות
*        הקלות בתחום ההגבלים העסקיים לעסקים בינוניים וקטנים בקשר להסכמי הפצה משותפת

 
להרשמה לישיבת הועדה להגבלים עסקיים נא ללחוץ כאן

 

שבת שלום וסוף שבוע נעים!

 
בברכה,
ליאור לוי            

אורן הרמבם
וצוות האגףפייסבוק