הרשות לשיתוף פעולה תעשייתי (רשפ"ת) שבמשרד הכלכלה, חתמה על הסכם להמשך הפעלת תוכנית אפיקוס/אימפקט בישראל, למשך שלוש שנים נוספות


הרשות לשיתוף פעולה תעשייתי (רשפ"ת) שבמשרד הכלכלה, חתמה על הסכם להמשך הפעלת תוכנית אפיקוס/אימפקט בישראל, למשך שלוש שנים נוספות. התכנית מיועדת להרחבת מגוון ההזדמנויות העסקיות לתעשייה הישראלית באמצעות נגישות חפשית למכרזים בינלאומיים בתחום ה-Aerospace וה-Defense
 

סגן מנהל הרשפ''ת, גבי גולומב: בחמש השנים להפעלתה, נחשפה התעשייה הישראלית להזדמנויות עסקיות רבות כתוצאה מהשתתפותה בתוכנית ייחודית זו, בה משתתפות כ-100 חברות ישראליות מתחומי הביטחון התעופה וביטחון הפנים.

 
גולומב מציין כי התכנית מיועדת להרחבת מגוון ההזדמנויות העסקיות לתעשייה הישראלית באמצעות נגישות חופשית למכרזים בינלאומיים בתחום ה- Aerospaceוה- Defense וככזו היא מהווה אמצעי שיווקי נוסף לתעשייה הישראלית בחו"ל. התוכנית בניהולה של הרשפ"ת בשיתוף עם חברת אפיקוס מיוון וחברת אימפקט מישראל, מאפשרת לחברות הישראליות המשתתפות בה חשיפה להזדמנויות עסקיות בשוק הבינלאומי.

 
צבי מיכאלוביץ', מנהל תחום שיתוף פעולה תעשייתי בטחוני ברשפ''ת, מסר כי במסגרת התוכנית זכו תעשיות מקומיות - קטנות ובינוניות - לליווי צמוד של חברת אפיקוס במגעיהם עם חברות בינלאומיות מובילות ועם נציגי ממשלות זרות, המהוות לקוחות פוטנציאלים. כמו בעבר, ייהנו משתתפי התכנית מהשרות הניתן ע"י הרשפ''ת למשך שלוש שנים נוספות, ללא תשלום, והכל במטרה להגביר את היצוא של התעשייה המקומית.

 
תכניות זהות מופעלות מזה זמן ב-15 מדינות נוספות בעולם, כמו שווייץ, ברזיל, אוסטריה, הולנד, נורווגיה ואחרות, בהצלחה לא מבוטלת.

 
החברות הישראליות מתחומי הביטחון, תעופה, ואבטחה, משתתפות בתכנית במטרה לשדרג את יכולתן השיווקית הבינלאומית ולנצל הזדמנויות לזכייה במכרזים בינלאומיים של ממשלות מכל רחבי העולם בתחומי התעופה והביטחון. לאור הניסיון שנצבר עם הפעלת התוכנית בשנים שחלפו, הוארכה התוכנית בשלוש שנים נוספות. התכנית מאפשרת לחברות גישה לאתרי המסחר הבינלאומי E-marketplace של חברת EPICOS – אתר B2B הכולל הזדמנויות עסקיות בתחומי הרכש הבין לאומי ובתחומי שתוף פעולה תעשייתי (OFFSET).

 
חברות בתחום ה-Defense וה-Aerospace שעדיין לא רשומות לתכנית ויש להן עניין בכך, מוזמנות ליצור קשר עם רשפ"ת www.ica.gov.il  .פייסבוק