שר הכלכלה, נפתלי בנט בכנס הדירקטורים בתעשייה הקיבוצית: המגנטיות של אזור המרכז היא אסון לאומי
בחוק ההסדרים נעשה מהלך מאוד משמעותי לטובת הפריפריה

 
במסגרת חוק ההסדרים יעשה מהלך מאוד משמעותי לטובת הפריפריה שעדיין לא ניתן להרחיב עליו את הדיבור, כך אמר שר הכלכלה, נפתלי בנט, בכנס הדירקטורים של איגוד התעשייה הקיבוצית. המגנטיות של אזור המרכז היא אסון לאומי. בכוונתנו להקצין את פערי ההטבות לטובת הפריפריה וליצור מגנט הפוך שיתרום להגדלת האחיזה בגליל ובנגב. עם עסקי אויר לא בנו מדינה ולא בונים מדינה.

 
השר בנט ציין את תרומתם של הקיבוצים להקמת המדינה וקביעת גבולותיה. מיסוד הציונות נקבעו הגבולות לפי התלם האחרון שנחרש על ידי אנשי ההתיישבות. גם כיום כל קיבוץ הוא מקור לתעסוקה לסביבתו ומונע השתלטות של גורמים זרים על אדמות המדינה.

 
השר בנט אמר שהתעשייה הקיבוצית מוצאת את האיזון הנכון בין כלכלה חופשית לבין התנהלות הוגנת מול העובדים והסביבה וצריכה לפלס את הדרך בתחום זה עבור שאר עם ישראל.

 
יו"ר איגוד התעשייה הקיבוצית, יונתן בשיא, אמר שניהול התעשייה בפריפריה קשה יותר מכל הבחינות וכרוך בעלויות יקרות. כיום, התעשייה מהווה 80% מהכלכלה בקיבוצים והיא הבסיס לקיומם. בשיא אמר שהיחס לקיבוצים מאופין בשנים האחרון בצרות עין והביא כדוגמה את מכירת וויז שזיכתה את היזמים בהערכה רבה, לעומת מקרים דומים בתעשייה הקיבוצית שהביאו לכותרות של קנאה ברווחיהם של החברים מהצלחת התעשייה אותה הקימו בעשר אצבעותיהם.

 

מזכיר התנועה הקיבוצית, איתן ברושי, אמר שהקיבוצים מתמודדים עם איומים רבים כתוצאה מהמדיניות הממשלתית בתחומי הקרקעות, ההגבלים העסקיים, הטלת המע"מ על פירות וירקות שיש המדברים על חזרתה לסדר היום ועוד. הוא ביקש מהשר בנט להיות משענת ההתיישבות ולהחזיר את הקיבוצים למעמדם כחלק מעיצוב המדיניות הלאומית ולא קרבנות שלה.
   

מצגת הרצאת עו"ד שי תקן - אתגרים  בהתאגדויות עובדים פורצות

 

פרסום על הכנס באתר מחלקה ראשונה

   

דיווח על דברי נפתלי בנט בכנס ברשת ב וראיון עם ארנון סופר על הפריפריה

 

כתבה נוספת על הכנס ברשת ב עם יונתן בשיא

 

פרסום באתר ערוץ 7 על כנס הדירקטורים

 

 

נפתלי בנט: "המגנטיות של אזור המרכז היא אסון לאומי" - כלכליסט
עוד דיבר בכנס יונתן בשיא יו"ר איגוד התעשייה הקיבוצית, שאמר: "ניהול התעשייה בפריפריה קשה יותר מכל הבחינות וכרוך בעלויות יקרות. כיום, התעשייה מהווה 80% מהכלכלה בקיבוצים ...
www.calcalist.co.il/local/articles/1,7340,L-3605048,00.htmlפייסבוק