ידיעון איגוד התעשיה - ינואר 2013

 

 

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

ידיעון ינואר 2013

מועצת המנהלים של האיגוד אישרה תוכנית העבודה לשנת 2013

 

מועצת המנהלים של האיגוד אישרה את תוכנית העבודה לשנת 2013 שהציג המנכ"ל, אודי אורנשטיין.

 

בבסיס תוכנית העבודה הידוק של הקשר הדו צדדי בין האיגוד לבין המפעלים באמצעות הגברת הביקורים והמפגשים הן של הנהלת האיגוד והן ביקורי עבודה של חברי הנהלה. המטרה היא להגביר את ההכרות אישית של אנשי האיגוד עם כל אחד מהמפעלים, האתגרים שעומדים בפני ההנהלה והדרכים לסייע לה ולנהל מעקב צמוד וליווי פרטני.

 

תוכנית העבודה מציבה בסדר עדיפות עליון את עידוד החדשנות בתעשייה הקיבוצית ותמיכה בסטרטאפים בשיתוף עם גופים כלכליים נוספים בתנועה הקיבוצית.

 

נושאים נוספים הכלולים בתוכנית העבודה הם הקמת פורום דור המשך במסגרת האיגוד שיקדם כניסה של צעירים לתעשייה הקיבוצית, הרחבת ההתארגנות למקרי שעת חרום ואירועים בטחוניים, קידום נשים בתעשייה.

 

עם בחירת הכנסת והממשלה החדשה יגביר האיגוד את המאבק הציבורי מול השרים ובעלי התפקידים נגד ההעלאה הדרקונית של תעריפי הארנונה ובענין החלת החוק לעידוד השקעות הון גם על התעשייה החקלאית.


הרשות לניירות ערך תאשר הקלות רגולציה לחברות ציבוריות קטנות

הרשות לניירות ערך צפויה לאשר שורה של הקלות ברגולציה של חברות ציבוריות קטנות בהיקף מחזור של עד 300 מיליון שקל בשנה, שהן כ-70% מהחברות שמניותיהן נסחרות בבורסה.

 

ההקלות הן תוצאה של פעילות משותפת של איגוד התעשייה הקיבוצית, התאחדות התעשיינים ואיגוד החברות הציבוריות במטרה להקל את העומס וההוצאות שמוטלות על החברות.

 

המגעים עם יו"ר הרשות לניירות ערך, שמואל האוזר, החלו בעקבות תיקון מס. 16 שפגע ביכולת של הקיבוצים כבעלי השליטה של החברות לקבל החלטות בנוגע לשכר העובדים, דמי הניהול, השכירות ונושאים נוספים. בסופו של דבר התברר שלא ניתן להוציא את מפעלי הקיבוצים ממסגרת התיקון למרות אופים המיוחד ולכן הוחלט ללכת במסלול חלופי של הקלות רגולטריות לכלל החברות הציבוריות הקטנות.

 

יו"ר האיגוד, יונתן בשיא, העריך שההקלות יחסכו לכל אחת מהחברות סכום של 1-3 מיליון שקל בשנה. הוא הביע תקווה מחזיקי המניות מקרב הציבור ישכילו שלא לפגוע במרקם היחסים שבין המפעל לקיבוץ. כל מערכת ההסכמים והתשלומים היתה כלולה בתשקיף ההנפקה ושקופה לכולם והיא חלק מהצלחת המפעל שגרמה לאותם גופים ואנשים פרטיים לרכוש את מניותיו.  


כנס אנרגיה סולארית

ביום רביעי, 16 בינואר, יערך בסמינר אפעל כנס בנושא אנרגיה סולארית לקראת עידן היצור לצריכה עצמית. הכנס מיועד לרכזי משק, מנהלי מפעלים, מנהלי כספים, רכזי קהילה, חשמלאים ואנשי אנרגיה וכל מי שרוצים להתעדכן בהתפתחויות בתחום ובאפשרויות לעבור לייצור חשמל עצמי מאנרגית השמש.

בכנס ישאו דברים אנשי רשות החשמל, יועצים ואנשי מקצוע ונציגי חברות שעוסקות בתחום.

תוכנית הכנס והרשמה באמצעות אתר האיגוד: www.kia.co.il


כלי סיוע להרחבת היצוא

ב- 16 בינואר עורך מכון היצוא יום עיון בנושא כלי סיוע להרחבת היצוא שבו יוצגו מגוון רחב של כלי סיוע ליצואנים, הכוללים כמובן, גם את מגוון שירותי המכון. זוהי הזדמנות מצוינת ליצואנים לקבל תמונה של כלי הסיוע שנותן מכון היצוא.

להלן הקישור לאירוע באתר האינטרנט: http://www.export.gov.il/heb/Services/Small_Exporters/Events/events,780/


סקר ציפיות בתעשייה

סקר הציפיות בתעשייה לרבע האחרון של 2012, שנערך על ידי התאחדות התעשיינים מצביע על נסיגה בתפוקת התעשייה ותחזית לנסיגה נוספת ופיטורי עובדים, בעיקר בענפי הטקסטיל וההלבשה. ניתן לעיין בתוצאות הסקר בחלוקה על פי ענפים באתר האיגוד: www.kia.co.il


 

מימוש הפוטנציאל העסקי בפעילות ירוקה

חברה העוסקת בבחינה ומימוש הפוטנציאל העסקי הטמון בפעילות ירוקה בארגונים עסקיים פנתה לאיגוד. הגישה של החברה שמעבר לחקיקה שמחייבת את הארגון "ליירק" עצמו, יש גם פוטנציאל כלכלי בתהליך. המעונינים להכיר את הנושא ולקבל חומר נוסף מוזמנים לפנות לנורית שינבק  nurit@kia.co.il


ברכות ליצואנים המצטיינים על בד ונטפים

האיגוד מברך את על בד ונטפים על קבלת אות היצואן המצטיין מנשיא המדינה, שמעון פרס

תעשייה יפה בישראל יפה 2012

ברכות למפעלים הזוכים בפרסים בתחרות תעשייה יפה בישראל יפה 2012 שערכה המועצה לישראל יפה. המאמצים הנעשים לשיפור חזות המפעלים, תרומה לאיכות הסביבה ולאיכות החיים של העובדים ראויים להערכה.

אתר "המטען"

הינכם מוזמנים להינות מהטבה מיוחדת שמציעה לכם התאחדות התעשיינים, למנוי חינם למשך שנה לאתר "המטען". שווי ההטבה - 495 ₪ לא כולל מע"מ

לפרטים לחצו על הקישור - http://www.kia.co.il/pics/mideon_hamten.pdfפייסבוק