המדינה מעלה את הארנונה ליישובי הדרום שנמצאים תחת אש

20.11.12

מעלים את הארנונה ליישובי הדרום:

 

תושבים, מפעלים ועסקים שורדים בקושי תחת אש החמאס, אך המדינה מעלה להם את הארנונה-

המדינה אישרה העלאה חריגה של הארנונה בשדרות

נשיא התאחדות התעשיינים, צביקה אורן: "מדובר באישור שערורייתי"

 

בעקבות ההעלאות החריגות, נשיא התאחדות התעשיינים, צביקה אורן, שלח היום (20/11) מכתב לשר האוצר, יובל שטייניץ ולשר הפנים, אלי ישי, בו הוא דורש מהם להקפיא באופן מיידי את יישום ההעלאה החריגה של הארנונה לעשרות היישובים ולשדרות בפרט."על רקע הלחימה בדרום לא ברורה עמדת משרדיכם באישור העלאות חריגות לתעשייה אשר פועלת באזורי קו העימות. כך, אישרתם העלאה חריגה 6% בשדרות. החלטה זו סותרת באופן שלא ניתן להבין את ההחלטה להמשיך ולהעניק הנחות ארנונה לישובי קו העימות ופוגעת בהחלטות התעשייה להמשיך ולפעול באזורים אלו תחת תנאים ביטחוניים קשים" כתב אורן.

 

כמו כן כתב אורן במכתב כי "אישור זה בא לאחר התייקרות של קרוב ל-20% בשיעור הארנונה הממוצע בשש השנים האחרונות. אין ספק כשאשר רבע מהרשויות המקומיות בישראל זוכות לאישורים להעלאות, אין מדובר בהעלאות "חריגות" אלא במנגנון שיטתי אשר גורם לתוספת מיסוי שנתית כבדה על המגזר העסקי והאזרחים".

 

הפגיעה של ההעלאה החריגה במפעלים חמורה במיוחד, לאור הלחימה בדרום - מכיוון שהעיר נמצאת ברצועת עוטף עזה (7 קילומטר), הפעילות התעשייתית בה הושבה  לחלוטין במשך כל שבעת ימי הלחימה. 70 מפעלים הפסיקו לעבוד לחלוטין, דבר אשר הסב להם פגיעה כלכלית בהיקף של עשרות מיליוני שקלים. זאת בנוסף לכלל הפגיעה בתעשייה שנמצאת בטווח הלחימה בדרום (40 קילומטר) אחרי שבוע לחימה, בהיקף של 150 מיליון שקל.

 

בד בבד אישר משרד הפנים העלאת ארנונה חריגה לתעשייה ולתושבים בעוד כ- 60 ישובים ומועצות אזוריות, ביניהם- אור עקיבא (5%), בית שאן (3.3%), פתח תקווה (עד לתעריף המקסימום), גזר (20%), חוף הכרמל (15%), נס ציונה (4%), עמק הירדן (15%), עמק חפר (15%) וגני תקווה (טרם נקבע אחוז ההעלאה).

 

*המכתב של נשיא התאחדות התעשיינים לשר האוצר ולשר הפנים מצורף במייל.

 

לפרטים נוספים: ראש אגף הסברה, זאב שרוני. טל' 054-7687217. דוברת התאחדות התעשיינים, מיכל תוסייה-כהן. טל' 054-9491438.

 

הערת יונתן בשיא

לצערי - המכתב מחטיא את מטרתו.

העליה ב-6% בשדרות איננה העיקר, כי היא לכל הצרכים, אלא העליה בתעשיה במועצות האזוריות. שם מדובר על עליה של 15% רטרואקטיבית מתחילת השנה, ועוד עשרה אחוז בעוד חודש וחצי.

 

קישור לידיעה באתר כלכליסט

 

http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3588270,00.html

 פייסבוק