ידיעון איגוד התעשיה - נובמבר 2012

אם אינך רואה מייל זה טוב - לחץ כאן

נובמבר מרץ 2012

הכנס השנתי של איגוד התעשייה הקיבוצית

הכנס השנתי של איגוד התעשייה הקיבוצית יערך ביום חמישי, כ"ט בנובמבר, במלון לאורנדו סיטי טאואר ברמת גן.

הכנס יעמוד בסימן יובל 50 שנה להקמת איגוד התעשייה הקיבוצית ויעניק מבט אחורה על הישגי התעשייה בקיבוצים לאורך העשורים האחרונים והאתגרים העומדים בפניה כיום לנוכח אי הודאות בארץ ובעולם.

הכנס יכלול את ברכת נשיא המדינה, שמעון פרס, שר התמ"ת, שלום שמחון, שרת החקלאות ופיתוח הכפר, אורית נוקד וראשי התאחדות התעשיינים והתנועה הקיבוצית.

עוד ישאו דברים יו"ר בנק לאומי, דוד ברודט, מנהל חטיבת המחקר בבנק ישראל, פרופ' נתן זוסמן ואישים נוספים. בחלקו השני של הכנס יערך שיח מנהלים.

בכנס יחולק אות מפעל חיים בתעשייה הקיבוצית ומנכ"ל האיגוד, אודי אורנשטיין יסקור  את מכירות התעשייה הקיבוצית השנה בארץ ובחו"ל.

לוח הזמנים נשלח לחברים ומופיע באתר האיגוד: www.kia.co.il


החוק לעידוד השקעות הון

בעקבות פיזור הכנסת הוקפאו המאמצים של האיגוד להביא לשינוי החוק לעידוד השקעות הון, כך שהתעשיה החקלאית תושווה לתעשייה הכללית בתנאי המיסוי שלה. עם זאת, ממשיכה לפעול הועדה הבין משרדית (אגף התקציבים, רשות המיסים, משרד החקלאות) הבוחנת את הנושא, והיא אף הוציאה קול קורא לבוא להופיע בפניה ולהציג את עמדת הגופים השונים הכפופים לחוק.

האיגוד נערך לקראת ההופעה בפני הועדה בכוונה לנסות ושכנע את חבריה בחוסר הצדק שנוצר, באפליית התעשייה החקלאית המייצאת, לעומת כל שאר התעשייה.

אם מאמצים אלה ייכשלו, נצטרך להמתין עד לאחר הבחירות, ולנסות לשכנע את הדרג הפוליטי בנחיצות השינוי.


בעיות באספקת חשמל למפעלים

לאור פניות של מספר מפעלים בנושא בעיות באספקת חשמל קיימנו ברור בקרב כלל המפעלים והתברר שיש לא מעט מפעלים הסובלים מבעיות באספקת החשמל כאשר העיקרית שבהם היא נפילות מתח רגעיות. בשלב זה אנו מנסים לפעול מול חברת החשמל ולהביא את הבעיה לידי התייחסות וטיפול.


תחזית כלכלית לשנת 2013

המחלקה למחקר כלכלי בהתאחדות התעשיינים הוציאה תחזית מקרו כלכלית לשנת 2013 עם אומדני התוצר, צריכה ציבורית ופרטית והערכות נוספות. ניתן להוריד את המסמך באתר האיגוד או ללחוץ על הקישור למטה.

http://www.kia.co.il/infoheb/hozrim/121104_tachazit_2013.htm


תודה לעמוס רבין

למשרדי האיגוד מגיעים מכתבי תודה ופרידה מעמוס רבין עם סיום 10 שנים בהם שימש מנכ"ל האיגוד. מצ"ב אחד מהם:

 

בשם פולג ובשמי אישית, אני מבקש להודות לך בזאת על שנות פעילותך המבורכות באיגוד בתעשייה בעוטף עזה.

זכינו ממך לתשומת לב אישית, רגישה ותומכת, לאורך כל שנות אי השקט הביטחוני שליוו את שגרת יומנו התעשייתית.

תמיד התעניינת בשלומנו, ונתת לנו הרגשה כי שלומנו תופס חלק חשוב בסדר יומך.

 

צביקה כוכבי

מנכ"ל

פולג גבולותפייסבוק