ידיעון איגוד התעשיה - אוקטובר 2012

אם אינך רואה מייל זה טוב - לחץ כאן

ידיעון אוקטובר 2012

התייקרות הארנונה לתעשייה

יו"ר האיגוד, יונתן בשיא, נפגש עם מנכ"ל משרד הפנים, עמרם קלעג'י, בנוגע להתייקרות הארנונה לתעשייה במועצות האזוריות.

בשיא הציג בפגישה את השלכות החלטת הממשלה שהתקבלה בעקבות הסכם עם השלטון המקומי ולפיה עלה שיעור הארנונה לתעשייה במועצות האזוריות בשיעור של 100-200 אחוז. ההחלטה, הפוגעת בעיקר במפעלי התעשייה הקיבוצית, התקבלה ללא בדיקה מוקדמת של השפעת ההתייקרות על תשומות הייצור.

מנכ"ל משרד הפנים אמר שהוא מבין את חומרת הבעיה והיא מחייבת מציאת פתרון ביחד. הוא ביקש מיו"ר האיגוד להעלות על הכתב הצעות לשינוי בנוסחת הארנונה כדי להקל על המפעלים והוא יעשה מאמץ לערוך שינויים כדי להקל על התעשייה בפריפריה. הצלחה במהלך תמנע עליה של עשרות מיליוני שקלים בגובה הארנונה של מפעלי התעשייה הקיבוצית.


הכנס השנתי בסימן יובל לתעשייה הקיבוצית

הכנס השנתי יערך ביום חמישי, כ"ט בנובמבר, במלון לאונרדו סיטי טאואר ברמת גן במעמד שר התמ"ת, שלום שמחון, ויעמוד בסימן יובל 50 לתעשייה הקיבוצית. הכנס מיועד ליו"רים, מנכ"לים ובעלי תפקידים מרכזיים בקיבוץ. כדאי להקדים ולהרשם. ההזמנה מתפרסמת באתר האיגוד: www.kia.co.il

מועדון מנהלים בנושא תקציב המדינה

מועדון המנהלים של איגוד התעשייה הקיבוצית יתכנס ביום רביעי, 24 באוקטובר, במלון קיבוץ שפיים למפגש שיעסוק בתקציב המדינה 2013-2014. בפורום יתארחו אודי ניסן, לשעבר הממונה על התקציבים באוצר, תא"ל (מיל) מהרן פרוזנפר לשעבר יועץ כספי במשרד ביטחון ורובי גינל, ראש אגף כלכלה בהתאחדות התעשיינים. לוח הזמנים נשלח לחברי המועדון ומופיע באתר האיגוד www.kia.co.il


תיקון החוק לעידוד השקעות הון

ראשי האיגוד וארגונים אזוריים ארחו את אנשי אגף התקציבים במשרד האוצר למפגש שעסק בהצעות לתיקון החוק לעידוד השקעות הון. במפגש, שנערך בגרנות, השתתפו איציק בדר מגרנות, דרור תנורי מיח"מ, אנשי משרדי האוצר והחקלאות ומומחים מקצועיים.

יונתן בשיא אמר בפתח המפגש שכיום התעשייה החקלאית "נופלת בין הכסאות" והדבר מחייב שינוי חקיקתי. במפגש הוצגו רעיונות לביצוע התיקונים וכן פרויקטים רחבי היקף בגרנות וביח"מ שאינם זוכים לסיוע ממשלתי במצב הנוכחי.

בסיום המפגש סוכם על המשך הדיאלוג בין הצדדים בתקופה הקרובה במטרה להגיע לנוסח מוסכם.


הערכות לשעת חרום

ב-30 באוקטובר מתקיים יום עיון בנושא הערכות לשעת חירום, שיכלול טיפול במצבי דחק, מוכנות ונהלים למצבי חירום והקשר עם הרשות הלאומית רח"ל העוסקת בהיערכות המגזר העסקי לסיוע בשעת חירום. סדר יום וטופס הרשמה נשלחו למפעלים ומופיעים באתר האיגוד. פרטים אצל חגית רז בטלפון:        054-5208298 או במייל: hagitr@kia.co.il


קרנות מימון חדשות לתעשייה

התאחדות התעשיינים ערכה יום עיון בנושא "קרנות מימון חדשות לתעשייה – עידוד השיווק לחו"ל, הון חוזר והשקעה בציוד". ארבל לוין, מנהל תחום מימון בסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד התמ"ת סיפר על קרן חדשה שהוקמה לעידוד השיווק בחו"ל לעסקים קטנים ובינוניים. מטרת הקרן להשתתף בהוצאות שיווק, פרסום, כנסים, תערוכות, רישום פטנטים ועוד.. (ניתן להשתתף ביותר מתוכנית אחת).

להבדיל מקרנות קודמות בקרן זו יש גם מסלול של יצואן בודד.

ניתן למצוא את המידע על מסלולי הקרן, טפסים והגשה באתר הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים (חשוב לקרוא את ה"קול קורא" ו"הוראות המנכ"ל" ). בין הקרנות:

קרן לעיצוב תעשייתי – במסגרת הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים (עד 100 עובדים) קיימת קרן שמטרתה לעודד את כניסת תחום העיצוב לעסקים הקטנים והבינוניים. הקרן מחזירה עד 200 אלף ₪ או עד 60% מההתקשרות בין העסק למעצב. מדובר על מענק ללא תמלוגים.

קרן לצרכי הון חוזר והשקעות לעסקים קטנים ובינוניים - מדינת ישראל נותנת ערבות להלוואות בתנאים טובים להקמת עסק וכן לעסקים קטנים ובינוניים. ההלוואות ניתנות באמצעות חמישה בנקים שזכו במכרז. 

פרטים אצל נחמיה הן: 052-2693398,  hen@kia.co.il


טיפוח החדשנות בתעשייה

מרכז החדשנות בטכניון מוביל כבר מספר שנים מהלך ייחודי, מוצלח ומרתק של טיפוח החדשנות בתעשייה הישראלית. איגוד התעשייה הקיבוצית משתף פעולה עם המרכז ורבים מהמפעלים לוקחים חלק בפעילויות השונות.

פורום המנהלים לחדשנות , הפותח בקרוב את שנתו השלישית , מצליח לכנס תחת קורת גג אחת את תעשיות העילית עם תעשיות הבסיס. את חברות ההייטק עם התעשיות הקלאסיות ואת  התעשייה הקיבוצית עם ענקיות חובקות עולם.

מפעלים המעונינים להצטרף לפעילות מוזמנים לפנות לנחמיה הן באיגוד:     052-2693398,  hen@kia.co.il

קורס דירקטורים ונושאי משרה

בימים אלה מתקיימים קורסים לדירקטורים ונושאי משרה בקיבוץ נחשולים בהשתתפות 27 איש ובחברה הכלכלית של גוש עציון בהשתתפות 20 איש. קיבוצים ותאגידים אזוריים המעונינים לבחון עריכת קורסים והשתלמויות באזורם מוזמנים לפנות לחגית רז בטלפון: 054-5208298 או במייל: hagitr@kia.co.il


אבי ברק ז"ל

האיגוד אבל על מותו של אבי ברק ז"ל, ראש אגף עבודה ומשאבי אנוש בהתאחדות התעשיינים ומנכ"ל לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים. אבי תרם רבות להידוק הקשרים בין ההתאחדות והאיגוד וסיוע לתעשייה הקיבוצית בתחומי אחריותו. הנהלת האיגוד שולחת תנחומים למשפחה.


פייסבוק