שבועון איגוד התעשייה הקיבוצית - 6.5.2020

תמונה

 

מפגש זום עם ד"ר רון תומר

נשיא התאחדות התעשיינים

ד"ר רון תומר, נשיא התאחדות התעשיינים, יעדכן ביוזמות ובפעילות ההתאחדות למול גורמי הממשל במטרה לצמצם את הפגיעה במגזר התעשייתי ככל שניתן לאור אירועי הקורונה.

ניתן יהיה לשאול שאלות מראש, ותוך כדי המפגש עצמו.

המפגש מיועד למנהלים בתעשייה הקיבוצית ויתקיים בזום  בתאריך  11.05.20,  בשעה 16.30-15.00.

לפני המפגש יישלח קישור כניסה לנרשמים

הרשמה    בלחיצה כאן ובהזמנה

לפרטים באיגוד לאה קוטלר    lea@kia.co.il

 

 

תמונה

 

 

 

קרן הלוואות לעסקים גדולים

בערבות מדינה

הופעלה  קרן ההלוואות לעסקים גדולים בערבות מדינה. הקרן תעניק הלוואות, באמצעות בנקים וגופים מוסדיים, לענפים שנפגעו ממשבר הקורונה. גובה ההלוואה יעמוד על 8% ממחזור ההכנסות השנתי ועד 100 מיליון ₪.

הקרן מיועדת לעסקים בעלי מחזור של 200 מיליון שקל ומעלה, המעסיקים לפחות 100 עובדים בישראל ולפחות 50% מהנכסים היצרניים או הקניין הרוחני של החברה רשומים בישראל, בענפים שנקלעו לקשיי תזרים כתוצאה ממשבר הקורונה
ערבות המדינה תעמוד על 75% כאשר פיקדון בעל העסק יעמוד על 5% בלבד.  ההלוואה תינתן לתקופה של עד 5 שנים ויינתן גרייס של 12 חודשים על ההלוואה.
ניתן להגיש את הבקשה להלוואה באתר החשב הכללי
בלחיצה כאן

לפרטים נוספים מרים דרוק באיגוד  miriamd@kia.co.il

 

 

 

שאלון צרכים וציפיות ל-2020

שאלון למנהלים

בתחילת השבוע הפצנו לבעלי התפקידים במפעלים שאלון קצר למלא ולהחזירו אלינו.

השאלון למנהלים, מתיחס לשיגרה חדשה, שונה מזו שהכרנו לאחר תקופה של קשר אינטנסיבי ומתן מענה לצרכים שנבעו מממצב החרום, ומיועד לעדכן את תוכניות העבודה ולהתאימם. כחלק מהעדכון אנחנו פונים אליך, מבקשים לדעת מה הנושאים שחשוב לך שנתמקד בהם בתקופה הזאת, ואיזה סיוע היית רוצה לקבל מאיתנו. השאלות הן פתוחות על מנת לאפשר לך לעלות רעיונות ונושאים באופן חופשי. 

אם עדיין לא מילאת חשובה לנו מאד תשובתך. 

מי שלא קיבל את השאלון מוזמן לפנות במייל חוזר לנורית באיגוד nurit@kia.co.il

 

 

 

תמונה

 

סיכום מפגש מנהלים בזום

עם פרופ' יורם יובל

בוובינר שהתקיים השבוע עם פרופסור יורם יובל השתתפו כ-150 מנהלות ומנהלים מהתעשייה הקיבוצית והקיבוצים. פרופסור יובל דיבר על תפיסת ההצלחה והכישלון, על המאפיינים של הצלחה בעידן אי הודאות ועל מקומו של הכישלון בחיינו הן כהורים והן כמנהלים. לדבריו ההבדל בין כישלון להצלחה הוא התקווה להצליח בפעם הבאה. תוך כדי הוובינר יכלו המאזינים להתיחס בכתב ואכן רבים ניצלו את הפלטפורמה הזו והתייחסו לתוכן ההרצאה ולשביעות רצון גדולה ממנה.

אנו מקיימים כרגע אחת לשבוע מפגש אינטרנטי בנושאים רלוונטיים, מזמינים אתכם לעקוב אחרי הפרסומים ולקחת חלק במפגשים. לפרטים נוספים ניתן לפנות ללאה קוטלר באיגוד lea@kia.co.il

 

 

 

 

 

 

 


יעוץ משפטי למפעלים

נוכח המצב השורר בארץ בשבועות האחרונים אתם עומדים בפני אתגרים לא פשוטים בכל הקשור בניהול המפעל, העובדים וההתקשרויות  החוזיות.

עו"ד איילת רייך מיכאלי משמשת כיועצת משפטית של האיגוד ומוכנה  להקדיש בהתנדבות לכל מפעל  זמן שיתואם מראש, במסגרתו היא תנסה לסייע לכם בסוגיות שונות בחיי המפעל כנגזרת של המצב.

ניתן לפנות אליה במייל: ayeletr@kv-yavne.co.il.

 

 

 

 

 

כחול לבן זה שלנו

בתעשייה הקיבוצית 

 נשמח לעדכונים גם ממפעלכם

לצוות האיגוד או למרים דרוק miriamd@kia.co.il

 

 

תמונה

 

ארה"ב מסייעת לחברת הבת של

מעדני יחיעם

מפעל המזון , המייצר מעדני אייבלס אנד היימן, בשר כשר ומצוי בבעלות של חברת "מעדני יחיעם" הישראלית, קיבל מענק סיוע מקרן הקורונה וממשיך בפעילות מלאה. אומר יוחאי נאמן, מנכ"ל מעדני יחיעם: "בארה"ב כמו בישראל, הבסיס הוא יציבות תעסוקתית, להצליח לצאת מהמצב כולנו ולהמשיך ביחד, ללא פיטורים וללא חיסורים וחוסרים"
החברה מקבלת סיוע חשוב מקרן הטיפול במשבר הקורונה בארה"ב, ומצליחה, למרות משבר הקורונה העולמי ובאופן ספציפי בניו-ג'רזי, להפעיל את המפעל בנוכחות מלאה וללא כל תוכנית לפיטורי עובדים.
במסגרת התכנית של הממשל הפדראלי בארה"ב לתמוך בעסקים קטנים ובינוניים בזמן משבר הקורונה, העמיד הממשל סכום בסך 350 מיליארד דולר, אשר ישמשו כערבות להלוואות שבתנאים מסוימים יכולות להפוך למענק, עבור העסקים שפנו לתמיכה כזו ועומדים בקריטריונים. ההלוואות מוענקות באמצעות הרשות לעסקים קטנים (
SBA). כך גם עשתה חברת ההפצה האמריקאית בייגל בייטס, המפיצה את מוצרי יחיעם בארה"ב, והחברה מקווה לחזור להיקף הפצה מלא.
באגרת לעובדים וללקוחות, כתב יוחאי נאמן, מנכ"ל "מעדני יחיעם": "כמפעל מייצא לשוק היהודי במדינות ובריכוזים שמתמודדים באורח קשה עם הקורונה - בניו-יורק, פאריז ולונדון – אנו מחויבים וקשורים שם כמו כאן ללקוחות ולשווקים. הקורונה עדיין כאן, אם כי נראה כי מתחילים לראות סימנים לשינוי גישה ולאפשרויות של הרחבה ופתיחה. בכל התקופה מתחילת המשבר ועד היום , בהיותנו מפעל שמוגדר כמפעל חיוני בשעת חרום, אנחנו עושים מאמצים משמעותיים כדי להוסיף ולספק סחורה גם ובעיקר במציאות המורכבת אותה כולנו חווים".
בתוך כך מקפידה "מעדני יחיעם" גם על תרומה לקהילה. החברה תרמה ממוצריה לצוותים הרפואיים של בית החולים איכילוב, בית החולים נהריה, עמותה לנזקקים בשלומי, תושבים וותיקים ביישובי מועצה אזורית מטה אשר ותוסיף לתרום גם בהמשך.

 

 

 

 

תמונה

 

התעשייה נרתמת למען תלמידי ישראל

מיזם חדש של ההתאחדות בשיתוף הנהגת ההורים הארצית בשם מחשבים ולומדים, יעביר מחשבים שיאספו ממפעלים ברחבי הארץ, לתלמידים ממשפחות מעוטות יכולות, לסיוע בלימוד מקוון בתקופת הקורונה.
מעוניינים לתרום? נשמח לקבל מחשבים נייחים, מחשבים ניידים, מסכי מחשב, טאבלטים, מקלדות ועכברים.
אנו נדאג ליצור קשר עם התורם בהקדם, ולאסוף ממנו את הציוד, במועד ובמיקום שנוחים לו. לאחר מכן, אנו נדאג להובלת הציוד עד לבית התלמיד, לרבות החיבור.
לתרומה מלאו את פרטיכם בלחיצה

 

 

 

רישום חברות התעשייה הקיבוצית

ב- Kompass

חברות במגזר התעשייה הקיבוצית מוזמנות להצטרף למאגר המידע של חברת Kompass. החברה  פעילה משנת 1947 ומספקת שירותי מידע B2B חדשניים המאפשרים להגיע לאנשי הקשר הנכונים בחברות הנכונות, ברגע הנכון, על סמך מומחיות הנתונים הייחודית שלנו ב- 75 מדינות. החל מהשנה גם חברות ישראליות מוזמנות להיכלל בו –וההרשמה בחינם. 

החשיפה במדריך העסקים Kompass יוצרת נראות לחברות המוצגות בה למוסדות ממשלתיים ופרטיים רבים ברחבי העולם.

Kompass עוזרת לחברות לייצ ר הזדמנויות עסקיות חדשות באמצעות הצגת פעילותן, ופרטי הקשר למנהלים בהן בתחום התעשייה הרלבנטי ובכך מאפשרת איתור מהיר ויעיל לחברות המתעניינות בפעילותכם. 

להרשמה פנו למשה שרת   054-6813382  msh@skylimit.co.il

או למיכל צורן באיגוד  michalts@kia.co.il

 

 

 

 

 

תמונה

 

6.5.2020פייסבוק