שבועון איגוד התעשייה הקיבוצית - 4.12.2019

תמונה

 

תמונה

 

הכנס השנתי איגוד התעשייה הקיבוצית

הכנס השנתי יתקיים בתאריך 28.1.2020

הנושא המרכזי בין האתמול למחר

מוזמנים להרשם בלחיצה

סדר יום יישלח בקרוב

 

 

 

חיזוק ההצלחה והחשיבות של התעשייה הקיבוצית

לקראת הכנס השנתי ולקראת שנת 2020 ומכיוון  שעיקר פעילותנו היא במפעליכם, נשמח לקבל  תמונות וסרטי תדמית מקצועיים ובאיכות גבוהה מתוך העשייה שלכם,  שנוכל לחזק את ההכרה בהצלחה ובחשיבות של התעשייה הקיבוצית.

את הקישור לסרטונים והתמונות נשמח שתעבירו במייל חוזר לנורית nurit@kia.co.il

תודה על שיתוף הפעולה

 

 

 

תמונה

 

ביקורים במפעלים

צוות האיגוד ביקר השבוע במפעלים: על בד במשואות יצחק, מברג ומפעלי עץ ברמת השופט, לוג באשדות יעקב, גומי עין שמר, דגת הארץ וניר עותק בניר דוד, בית אלפא טכנולוגיות, דאטא טכנלוגיות רמת רחל

 

 

 

כחול לבן זה שלנו

במסגרת המאמצים שלנו לקדם את התעשייה כחול לבן

נקדיש חלון מיידע למפעל המוכר תוצרתו בעיקר לשוק המקומי

אנו מאמינים שהחשיפה לעשייה הברוכה והמגוונת

תביא לחיבורים נוספים בתעשייה הקיבוצית.

מפעלים המעוניינים שנפרסמם במדור זה מוזמנים לפנות

לצוות האיגוד או למרים דרוק באיגוד miriamd@kia.co.il

והפעם ברכות למעדני יחיעם החוגג 50

 

תמונה

 

 

סלמי היובל-50 שנה למעדני יחיעם

יוחאי נאמן בברכתו לחג ה50 למפעל- היום לפני 50 שנה, בנובמבר 1969, הכל התחיל.  באותו המקום - בקיבוץ יחיעם, הוקם מפעל, התאגדה חברה, נוצר מותג, התקבצו אנשים ויצרו יש מאין תעשייה חדשה - מעדני עוף יחיעם, אחר כך מעדני יחיעם, בהמשך ועד היום: יחיעם נקניק בוטיק.

בשנות ה-2000 ביקר במפעל שר המזון של הודו, סוג של משלחת שמארחיה היו איגוד התעשייה הקיבוצית והם ביקשו להציג מפעל בסְפָר,  שיש לו סיפור ואמירה.
לפני שהגענו למשרדים המהודרים פסענו ביחד בשבילי הקיבוץ מהרפת שהיתה פעם, דרך בריכת האגירה ועד למבצר ועמדות ההגנה ששימשו במלחמה. השר ההודי ראה את אדמת הסלעים והתעניין איך בנו את הבתים ומהיכן האדמה לדשאים.
אחר כך היינו במפעל, טעמנו ממוצרי ההודו והשר היה מהורהר ובינתיים לא אמר דבר.

לבסוף, שאלתי את שר המזון של מיליארד ההודים, מה אנחנו, מעדני יחיעם מקיבוץ בגליל צריכים לעשות כדי לרצות ולעודד אותכם לקנות מאיתנו. אז, ואני נשבע לכם שכך השר של מיליארד ההודים אמר ;
"תמשיכו לבנות ולפתח את המפעל שלכם. תעשו זאת חזק ובנחישות כפי שהמייסדים הגנו על המבצר, הזיזו סלעים, בנו בתים, נטעו עצים, שתלו דשאים - הקימו התיישבות ובנו מפעל. אם תעשו זאת פשוט וחזק כמותם, תצליחו.זאת אני מאחל לכם, הוא אמר כי יש לכם צוות ומפעל נהדר".

מעדני יחיעם חברה בפריסה ארצית, יצואנית מוכרת, מוסמכת בתקינה בין לאומית. מוכרת וּמוֹכֶרֶת בזכות הסלמי הכשר הטוב בעולם ועוד מגוון מוצרים באריזות נוחות, טעמים וציפויים שונים, במחירים תחרותיים. יחד עם זאת, איננו יכולים להיות שאננים ועלינו להיות קשובים למגמות משתנות ודרישות צרכנים. לסיכונים ואיומיים - רגולטוריים, עסקיים ואף כאלה מתחומי קיימות ואיכות סביבה.
אם נרצה להיות רלוונטיים גם ב-50 השנים הבאות, נצטרך ונוכל לשנות.

ברכות!!
 

 

 

 

תמונה

 

מפגש אקדמיה, תעשייה ורשות החדשנות

מוזמנים להכיר כלים חדשים בכנס חשיפה להטמעת תהליכי חדשנות טכנולוגית בתאגיד תעשייתי.

בכנס ישתתפו מנכ"ל רשת החדשנות, אהרון אהרון, וראש זירת ייצור מתקדם, ד"ר מלכה ניר, יוצג מסלול המכינה למו"פ שמספק פתרונות למפעלים שמעוניינים להכניס חדשנות, יתקיימו שולחנות עגולים עם אנשי סגל אקדמי בכיר ורשות החדשנות בהם יעסקו בעולם החדשנות בארץ, באקדמיה כמנוף לחדשנות טכנולוגית בתעשייה, כלי הפעולה של זירת ייצור מתקדם ברשות החדשנות, ועוד.

הכנס הינו בשיתוף BDO איגוד התעשייה הקיבוצית והתאחדות התעשיינים בישראל, וייערך ב-11.12.2019  בין השעות 9:00-13:00 במכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון.

ההשתתפות בכנס ללא עלות, אך מחייבת הרשמה מראש, מספר המקומות מוגבל.

לפרטים והרשמה

רפי נבו ישמח להוסיף פרטים  rafin@kia.co.il

 

 

 

הכרזה על חברות תעשייה כ"מפעל חיוני" בייצוא לכלכלת ישראל

כידוע לכם, בשני העשורים האחרונים התקיימו סבבי לחימה קצרים וארוכים, שהתאפיינו בהשפעה רבה על התעשייה בכלל ועל הוודאות העסקית של חברות תעשייה יצואניות ורב לאומיות בפרט.

בסבבי הלחימה בשנה החולפת, הוחלט מספר פעמים ע"י פיקוד העורף על סגירתם של מקומות עבודה שאינם חיוניים . לכן, עלה הצורך בבחינה מחודשת של רשימת המפעלים החיוניים בתעשייה, זאת במטרה לאפשר לחברות אלו להמשיך ולפעול ככל שניתן גם בסבבי לחימה.

לאור זאת, פועלת התאחדות התעשיינים בשיתוף פעולה עם אגף משק לשעת חירום במשרד העבודה והרווחה על ההכרה וההכרזה על חברות תעשייה העונות על הקריטריונים כ'מפעל חיוני', זאת מתוך ההבנה כי יש לאפשר לחברות תעשייה אלו להמשיך ולפעול בחירום.
מי מוגדר מ'מפעל חיוני'? מפעל חיוני הוא מנגנון שהחוק  מגדיר על מנת להבטיח אספקת מוצרים ושירותים חיוניים במצבי חירום, 

מהן ההטבות להן זכאים מפעלים חיוניים,  מי יכול להיות מוגדר כ'מפעל חיוני - ייצוא'.  אם הנכם סבורים  שחברתכם עומדת בקריטריונים לקבלת מעמד של "מפעל חיוני", או שאתם מעוננים לבדוק איך והאם ניתן להגדירכם כמפעל חיוני,  פנו למרים דרוק מנכ"לית האיגוד שתשמח לסייע 0545208210

 

 

 

ההזדמנות שלך לחונכות ליצוא-להפוך את החלום למציאות

פריצת דרך עסקית בשווקים הבינלאומיים

ב-8.12 יקיים מכון היצוא מפגש נוסף לטובת מנכלים/סמנכלים המעוניינים להנות מחונך ליצוא.

החונכים, בעלי ניסיון רב שנים בתעשייה בתפקידי ניהול בכירים

מתנדבים במסגרת התכנית "חונך לייצוא", של מכון היצוא.
בעלי ניסיון רב שנים בהובלת תהליכים עסקיים בשווקים הבינלאומיים. תורמים מזמנם, ניסיונם וכישוריהם לטובת מנהלים אחרים, העומדים בפני אתגרים בשוק הבינלאומי.

פרטים על התכנית ורישום  

מיכל צורן תשמח להוסיף פרטים והבהרות michalts@kia.co.il

 

 

 

 

תמונה

 

הזדמנויות בשיתוף קרן משתלת הקיבוצים

הזדמנויות- בשיתוף קרן משתלת הקיבוצים  חברת ביומיקאגריטק- גידול ירקות , רק הפוך...

זוג יזמים גמלאי התעשיות הבטחוניות פיתחו שיטת גידול ירקות פרי ב "צינורות צימוח מסתובבים"  בחממות.

בשיטה זו, הנרשמת כפטנט, הצימוח כלפי מטה והגרויטציה מחליפה את ההדלייה המסורתית.  מערכת ההשקייה בתוך הצינורות ממולאי מצע הגידול חסכונית ומאפשרת לאסוף עודפי מים להשקייה נוספת.

עם התארכות הצמח והבשלת הפרי מתבצע קטיף/קציר בשכבה העליונה ולאחריו המערכת מסובבת את הצינורות כך שהגבעולים נכרכים סביבם וכל הצמח "עולה קומה".

השיטה שומרת על רצפת חממה נקייה, מצמצמת שימוש בחמרי הדברה, מגינה על הפרחים והפירות ע"י מניעת שבירת הגבעולים, מקצרת זמן הבשלה כי שטח הגידול מואר יותר ומגדילה את היבול.

החברה מחפשת קיבוצים כשותפים להשקעה, לייצור מבני החממות ולגידול הירקות.

רפי נבו ישמח למסור פרטים נוספים   rafin@kia.co.il

 

 

 

מתמקדים-ביצירה הפורום ה-10 למנהלים לחדשנות של הטכניון

פאנל מומחים בנושא אתגרים בניהול ומימון חדשנות בהשתתפות מנכ"לית האיגוד מרים דרוק יתקיים במסגרת קורס ייחודי מחזור עשירי של פורום המנהלים לחדשנות של הטכניון בשיתוף חברת מייקרוסופט.

מנכ"לים מנהלי מו"פ, מנהלי ומובילי חדשנות מוזמנים להצטרף לקהילת החדשנות של התעשייה הישראלית ל - 7 מפגשים מרתקים שיתקיימו במשרדי מייקרוסופט בחיפה אחת לחודש אחה"צ.

תאריך פתיחת הקורס 18.12.2019.

בתכנית ייחשפו המשתתפים לחזית ידע החדשנות מפי מנהלים, חוקרים ומומחים פורצי דרך.  המעוניינים בפרטים נוספים מוזמנים לפנות לאסתר  esther.faust@technion.ac.il 

הרשמה

 

צוות איגוד התעשייה הקיבוצית

4.12.2019

 פייסבוק