שבועון איגוד התעשייה הקיבוצית - 2.5.2019

תמונה

 

 

תמונה

 

פורום יושבי ראש

המפגש השני לשנת 2019 של פורום יושבי ראש התקיים בנחשונים. בפורום חברים כ-30 מנכ"לים ויו"רים אשר נפגשים 5 פעמים בשנה. הנושא המרכזי בו עוסק הפורום השנה הוא נושא השינוי, כשכל מפגש מתייחס להיבט אחר של שינוי. המפגש האחרון עסק בנושא הכלכלה, מקרו כלכלה והשפעותיה והשפעת הטכנולוגיה על הכלכלה בישראל. את ההרצאה העביר פרופסור יוג'ין קנדל שהיה כלכלן במשרד ראש הממשלה וכיום מנכ"ל עמותת סטרטאפ ניישן. בהמשך להרצאה נערך דיון בהובלת פרופסור ישע סיוון על הנאמר בהרצאה ונקודות משיקות מההרצאה לחיי היומיום..

 

 

 

תמונה

 

פייננשל טיימס בניר עם 

אתר sifted מקבוצת הפייננשל טיימס הקדיש כתבה להתרחבות של הקיבוצים לתחום ההייטק וההשקעות החדשות של קיבוצים בסטרטאפים, בין השאר באמצעות קרן המשתלה.
הכתבה עוסקת בהסבה של חדר האוכל הותיק בקיבוץ נירעם בעוטף עזה למתחם עבודה משותף להייטקיסטים וסוקרת השקעות של קיבוצים בסטרטאפים בענפי החקלאות ובתחומים אחרים.
כנסו לקישור לקריאת הכתבה המלאה:

 

 

 

תמונה

 

מפגש ענפי של איגוד יצרני הפלסטיק והגומי בישראל

איגוד יצרני הפלסטיק והגומי פועל בשיתוף עם איגוד התעשייה הקיבוצית ואיגוד מוצרי הצריכה והבנייה, 

אנו מזמינים אתכם אישית להגיע למפגש ענפי שיתקיים ביום רביעי ה - 15.05. בשעה 15:00.  במרכז הפלסטיקה והגומי בשנקר, רמת גן.  במפגש נכיר לעומק את המרכז,  היכולות שלו ואת הדרכים לבצע תוכניות פיתוח בעזרתו.  להרשמה לחץ כאן מספר המקומות מוגבל. מרים דרוק תשמח לתת פרטים נוספים 0545208210  miriamd@kia.co.il

 

פורומים והכשרות

 

הכשרות מקצועיות לעובדים במפעלים

מצוקת עובדים מקצועיים קיימת במפעלים רבים. בסיוע התאחדות התעשיינים ניתן להתחבר למספר תוכניות המסייעות בנושא.

1. למפעלים המעוניינים לקלוט עובדים מהכשרות מקצועיות קיימות 2 תוכניות: תוכנית סטארטר הכשרה המשלבת חניכות בעבודה בפיקוח משרד העבודה והכשרה בהתאמה – הכשרה קצרה ומותאמת מעסיק מטעם שירות התעסוקה.

2. מפעלים המעוניינים בקליטת טכנאים והנדסאים – ניתן לקבל סיוע בהעסקת משרתי צה"ל תוך כדי שרות במסגרת התוכנית "מקצוע לחיים"
כמו כן ניתן לקבל סיוע בפתיחת כיתות מפעליות ייעודיות במפעל.

3. פרסום משרות דרושים – באמצעות התאחדות התעשיינים ניתן לקבל סיוע בפרסום לאוכלוסיות רבות ומגוונות.

לפרטים נוספים ניתן לפנות ללאה באיגוד lea@kia.co.il

 

סחר חוץ

 

תמונה

 

פתיחת תכניות הסיוע של מערך כלי הסיוע לתעשייה

מינהל סחר חוץ שמחים להודיע על פתיחת המקצים של תכנית "כסף חכם" ותכנית "של"ב". חברות המעונינות לגדול בשווקים הבינלאומיים מוזמנות להגיש מועמדות להשתתפות בתכנית כלי הסיוע של מינהל סחר חוץ. בהינתן תקציב מוגבל, לפרטים נוספים הכנסו

מיכל צורן תשמח לסייע  michalts@kia.co.il

 

ייצור מתקדם

 

תמריצים לתעשייה 4.0  מהלכה למעשה

הרשות להשקעות ולפיתוח התעשייה והכלכלה (רשות ההשקעות) מעודדת גם את מפעלי התעשייה הקיבוצית באמצעות פתיחת מענקים ותמיכות מעודכנים.
נכנסו עתה לתוקף מסלולים חדשים להטמעת טכנולוגיות ייצור מתקדם בתעשייה (בכל הארץ),  להגברת פריון (באזורי עדיפות לאומית ) ולהשתתפות בשכר כח אדם חדש הנקלט בתעשייה (בכל הארץ).
במסלול ייצור מתקדם ניתן לקבל השתתפות של 20-30% מההשקעה ועד 1.5 מיליון ₪ - זוהי הקצאה תחרותית ל 70 הבקשות שתתקבלנה ראשונות. – מהרו להגיש
במסלול פריון ניתן לקבל השתתפות של 30% מההשקעה ועד 3 מיליון ₪.
במסלול קליטת עובדים חדשים (בעדיפות מאוכלוסיות שלהן שיעור השתתפות נמוך בעבודות במשק)– ניתן לקבל מענקי השתתפות בשכר מדורגת לפי מספר שנות ההעסקה עבור עובדים שנקלטו לאחר 1.7.18- מועד הגשה אחרון 23.5.2019- מהרו להגיש 
קישור לנוהל הוראת מנכ"ל משרד הכלכלה והתעשייה 4.54– מסלול להטמעת טכנולוגיות ייצור מתקדם בתעשייה

קישור לנוהל הוראת מנכ"ל 4.44 – תכנית להעלאת הפריון בתעשייה
קישור לנוהל הוראת מנכ"ל 4.17 – תכנית סיוע לקליטת עובדים נוספים בעסקים בישראל

לפרטים וייעוץ: רפי נבו rafin@kia.co.il

 

 

 

תמונה

 

הצעה להשתתפות במסע לפולין

יד ושם מציע מסע מורשת משמעותי ומרגש בפולין. משתתפי המסע ייקחו חלק פעיל בעיצוב זיכרון השואה לדורות הבאים, לצד היכרות עם דילמות וערכים אנושיים שעלו ביתר שאת בתקופת השואה ומלווים את החברה הישראלית ואת האנושות עד עצם היום הזה.  המסע משלב סיפורים אישיים וטקס לכל איש יש שם, תוך קיום הציווי הנכון כל כך להיום "לזכור ודבר לא לשכוח". מפעלים  שהשתתפו מספרים על מסע אחר ומחבר. המשלחת שיוצאת מקבלת ליווי וסיוע מלא  כולל הדרכה. ליצירת קשר יש לפנות לאגף קשרי הקהילה ביד ושם.

 

"כאשר נכנסתי לביתי, הייתי זר בבית שלי. העיר הקטנה לא השתנתה, ואף על פי כן התקשיתי להתמצא בה. לא נראה שעברה עליה מלחמה. הרחובות המו אדם. הפארק היה כפי שהיה. העצים והספסלים עדיין במקומם. כל דבר היה שם, כמו לפנים. הכל חוץ מהיהודים. חיפשתי אותם בכל מקום. חיפשתי את הילדים שצחוקם העליז חדר פעם מהגן אל ביתי.  זה לא היה רק כאילו איני קיים, אלא כאילו לא התקיימתי מעולם. האם היה באמת זמן שהיהודים חיו כאן? ( אלי ויזל-כל הנחלים הולכים אל הים)

 

צוות איגוד התעשייה הקיבוצית

2/5/2019

 פייסבוק