שבועון איגוד התעשייה הקיבוצית - 31.1.2019

תמונה

 

תמונה

 

ביקור מנכ"ל רשות ההשקעות בתעשייה הקיבוצית

מנכ"ל הרשות להשקעות נחום איצקוביץ וצוות מינהלת הרשות ביקרו בחברת נטפים ובמפעל חוחובה בקיבוץ חצרים בהזמנת איגוד התעשייה הקיבוצית.  מרים דרוק מנכ"לית האיגוד סיכמה את הביקור בתודה למארחים  שזכו לתמיכה וסיוע מהרשות להשקעות, בקידום ענף חקלאי זעיר למפעל תעשייתי חובק עולם. ובהדגישה שכל ביקור של רשות ההשקעות תורם רבות לחיזוק הקשר עם המפעלים ולהבנת האתגרים של התעשייה בעיקר באיזורי פריפרייה ובתנאים לא פשוטים.

נחום איצקוביץ  אמר על נטפים: זהו מפעל ששינה את פני העולם מדהים ומרשים.

ועל חוחובה: השילוב בין חקלאות מתקדמת עם חומר הגלם-השמן מגידולי החקלאות יכבוש את העולם עם אורך הנשימה שלכם, עם חזון ונחישות.


 

 

 

 

 

 

 

תמונה

 

הזמנה להשתתפות בתעשייה יפה ומקיימת בישראל יפה 2019

עם סיום תחרות ישראל יפה 2018 פונה מרים דרוק מנכ"לית האיגוד למפעלים לקחת חלק בתחרות בשנת 2019: חברינו בתעשייה הקיבוצית, השתתפות בתחרות תעשייה יפה בישראל יפה שעורכת המועצה לישראל יפה מוכיח שהתחרות היא אחד המנועים החשובים לחידוש פניהם של המפעלים ולהתרעננות. ההשקעה מחזירה את עצמה במהירות בשיפור בתחושות העובדים והמנהלים ומשליכה גם על התוצאות העסקיות.

כמפעלים קיבוציים המחוברים להתיישבות ולטבע אנו שמים דגש מיוחד לסביבת העבודה של המפעל שהינו המקום בו נמצאים העובדים זמן משמעותי מחייהם. לעיתים השנים עוברות ונושא חשוב זה מושם בצד בלהט ההתמודדות עם הענינים הדחופים. השתתפות בתחרות יוצרת מסגרת זמנים לכל צוות המפעל לביצוע השינויים הנדרשים. בתחרות של השנה החולפת סיימו מפעלים קיבוציים עם ציוני הצטיינות, כוכבים ודגלי יופי. כנציגי התעשייה חשנו גאווה רבה לתת למנהלים את האותות, אולם הטקס והדגלים הם הבונוס הקטן ביחס להשפעה המתמשכת על מקום העבודה. אני מזמינה אתכם להצטרף לתחרות של שנת 2019 ובטוחה שתהנו מכך ותשיגו תועלת רבה.2019. התחרות שכבר הפכה למסורת ומשתתפים בה מאות של מפעלים, ואשר שמה לה לדגש לשיפור ושמירה על טיפוח סביבת מקום העבודה, איכות הסביבה ותרומה לקהילה.התחרות נערכת זאת השנה ה – 39 בשיתוף משרד הכלכלה והתעשייה, איגוד התעשייה הקיבוצית והתאחדות התעשיינים. אשמח להוסיף פרטים.  מרים 0545208210 miriamd@kia.co.il

 

 

 

תמונה

 

מעדני יחיעם זוכה במענק

מעדני יחיעם קיבלה מענק לפיתוח מזון בריא. רשות החדשנות במשרד הכלכלה ומשרד הבריאות הכריזה על מעדני יחיעם כזוכה במענק, לאחר שנבחרה מבין חברות המובילות תכניות מחקר ופיתוח לקידום מזון בריא החברות הזוכות קיבלו מענק כספי כולל של 3 מיליון שקלים ובכוונת יחיעם להשקיעו בשיפור שיטות ותהליכי ייצור להגדלת הערך התזונתי של מוצרי נקניק

 

 

 

יו"ר ומנכ"ל

ששון פלוקסמן מנכ"ל מגו בקיבוץ אפק התמנה ליו"ר במקום שאול אשכנזי. למנכ"ל מונה ברק הופר. ברק היה בשנתיים האחרונות מנכ"ל חברת וידיסקו, חברה למערכות xRay ניידות לתחום הביטחוני, ו לפני כן ביצע מספר תפקידי הנהלה בכירים בחברות מכשור רפואי גלובליות. בהצלחה לשאול, לששון , לברק ולמגו אפק

 

 פורומים ומפגשים

 

תמונה

 

עשייה חברתית ותרומה לקהילה

בשבוע שעבר התקיים מפגש ראשון של פורום עמיתים לאחריות ותרומה לקהילה, בנטפים מגל. 

מטרת הפורום היא למידת עמיתים בתחום העשייה החברתית והפצת הידע בין משתתפי הפורום ובין אלו שאינם בפורום, על מנת לעודד מפעלים לפתח ולעסוק בתחום חשוב זה.

איגוד התעשייה הקיבוצית רואה בעשייה החברתית חלק בלתי נפרד מהערכים המלווים אותנו ומאמין שהתעשייה הקיבוצית יכולה וצריכה להוות גורם מוביל בנושא.

הפורום יתכנס כל רבעון במפעל אחר, מפעלים המעוניינים שנציגיהם ייקחו חלק בפורום, מוזמנים לפנות ללאה באיגוד  lea@kia.co.il

 

 

 

תמונה

 

פורום יושבי ראש 2019 

מתכבדים להזמינכם להשתתף בפורום יו"רים של איגוד התעשייה הקיבוצית. השנה נעסוק בנושא הרלוונטי – שינוי, ונתייחס אליו מהיבטים שונים בכל מפגש.

את הפורום ינחה פרופסור ישע סיוון, התוכנית צפויה להיות מעניינת מאוד ומגוונת. נשמח לראותך איתנו

הרשמה

לאה קוטלר תשמח לתת פרטים נוספים lea@kia.co.il

 

 יצוא וסחר חוץ

 

חשיפת יצואנים לרגולציית ה REACH

לאחרונה פנו לאיגוד מספר מפעלים בנושא הREACH  רגולציית רישום כימיקליים וחומרים מסוכנים במוצרים. לאור היעדר מידע באשר לכמויות וסוגי הכימיקלים הנמצאים בשימוש, נוצרה רגוצלציה מסדירה משנת 2007,המנוהלת תחת סוכנות אירופית ייעודית ECHA. מהות הרגולציה: האחריות עוברת לתעשייה כשהמטרה המרכזית היא הגנה על הסביבה, מעקב ויידוע לאורך שרשראות האספקה האכיפה בפועל החלה מחודש יולי 2018 וקהל היעד הוא כל יצרן ו/או יצואן ו/או ספק שעובד בשוק האירופי.

אנו ממליצים לפתוח את החוברת

ומיכל צורן תשמח לסייע  michalts@kia.co.il

 

 חדשנות ויזמות

 

ריכוז הטבות משרד הכלכלה וסיוע לתעשייה המקומית

משרד הכלכלה פרסם

מסלול הטבה 39 – חממות יזמות בפריפריה (פיילוט)

וחוברת רשות החדשנות בעברית

רפי נבו ישמח לתת פרטים נוספים למעונינים rafin@kia.co.il

 

חדשנות על גלי האתר

לאור גידול של 45% בהשקעות הקיבוצים בסטארטאפים התראיין רפי לתכניתו של רועי כ"ץ ברדיו תל אביב, ובתכנית צבע הכסף ברשת ב'. 

הראיון

 

 

 

 

 

צוות איגוד התעשייה הקיבוצית

31/1/2019

 פייסבוק