קיבוץ סעד מקים מפעל לעיבוד מוצרי גזר בהשקעה של 30 מיליון שקל - לראשונה יסייע מרכז ההשקעות בפיתוח תעשייה חקלאית

 
מנהלת מרכז ההשקעות במשרד הכלכלה קיבלה החלטה פורצת דרך להכיר בחלק התעשייתי של ההשקעה

 
קיבוץ סעד בנגב המערבי מקים מפעל לעיבוד מוצרי גזר בהשקעה של כ-30 מיליון שקל. המפעל, שעתיד לקום כבר במהלך השנה הנוכחית, יאפשר כניסה של הקיבוץ לתחומי יצור ושיווק חדשים בתחום מוצרי הגזר, לשוק המקומי וליצוא.

 
מנהלת מרכז ההשקעות במשרד הכלכלה קיבלה החלטה פורצת דרך, להכיר בכך שתכנית ההשקעות כוללת בתוכה גם יכולות ייצור של מוצרים תעשייתיים ולכן היא תשתתף בחלק התעשייתי של ההשקעה בהיקף של כ-20% במסלול המענקים.

 
בשנים האחרונות פעל איגוד התעשייה הקיבוצית מול מרכז ההשקעות להכרה במפעלים לעיבוד תעשייתי חקלאי שבעבר "נפלו בין הכסאות" בין משרדי התמ"ת והחקלאות. מרבית מפעלי התעשייה החקלאית נמצאים באזורי הפריפריה, בדומה לקיבוץ סעד שבעוטף עזה, והפיתוח שלהם מסייע לחוסן הכלכלי של הישובים ולהגברת התעסוקה.

 
לדברי אופיר ליבשטיין, סמנכ"ל האיגוד, מפעלי התעשייה החקלאית הם חלק חשוב מהתעשייה הקיבוצית ומהווים תעשייה לכל דבר. הביקוש הצרכני למוצרים חקלאיים מעובדים הולך וגובר בכל העולם כחלק מהמעבר לתזונה בריאה ולכן טוב עשה מנהל מרכז ההשקעות, נחום איצקוביץ, שפעל להכיר בהשקעה.

 
מנהל פרויקט ההקמה של המפעל, דני ברט, מסר שהוא יוקם בסטנדרטים המתקדמים של מפעלי המזון ויכלול מיגון שיאפשר עבודה סדירה גם בימים של מתיחות ביטחונית. המפעל צפוי להעסיק כ- 52 עובדים בממוצע בשלוש משמרות, מקיבוץ סעד ומהישובים השכנים.

כתבה נוספת באותו נושא באתר חקלאות בישראל

 פייסבוק